Zamknij

Downspeeding to trend, który zdominuje 2021 rok. Dzięki niemu poczujesz spokój i harmonię

28.12.2020 15:54

Z powodu szybkiego tempa życia i wykonywania kilku czynności naraz nasza codzienność stała się bardzo chaotyczna. Według najnowszych badań multitasking niestety nikomu nie wychodzi na dobre. Na szczęście jest sposób, dzięki któremu mamy szansę odzyskać równowagę. Poznajcie najnowszy trend - downspeeding.

lenistwo
fot. Shutterstock

Życie na najwyższych obrotach stało się jedną z najczęstszych przyczyn chorób, z którymi obecnie zmaga się ludzkość. Dlatego coraz częściej szukamy sposobu na wprowadzenie do naszej codzienności spokoju i harmonii. Jeśli macie już dosyć ciągłej gonitwy, filozofia downspeeding będzie dla was idealnym rozwiązaniem.

Downspeeding - co to jest?

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na naszą codzienność. Wielu z nas zwolniło i zmieniło swoje priorytety. Skupiliśmy się na rodzinie i relacjach z bliskimi. Zamiast bezmyślnie pędzić i być w ciągłym niedoczasie, zaczęliśmy zastanawiać się nad sobą.

Zauważyliśmy, że przez pośpiech nasze życie znacząco traciło na jakości. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że należy wyeliminować z niego wszystko to, co nam szkodziło. Odpowiedzią na ten problem jest downspeeding.

Założenia filozofii downspeeding

Zgodnie z filozofią downspeding do osiągnięcia spokoju i dobrego samopoczucia konieczne jest delektowanie się każdą chwilą i celebrowanie najprostszych czynności. Najwyższy czas powiedzieć o tym otwarcie - powolne jedzenie śniadania czy wylegiwanie się na kanapie to nic złego.

Dzięki takiemu podejściu zadbamy o swój komfort, będziemy mogli poukładać myśli i czerpać z życia pełnymi garściami. Jak widać, szczęście tkwi w prostocie. Zgadzacie się z tym?

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!