Zamknij

Włóż folię aluminiową za kaloryfer. Ten trik przerośnie twoje oczekiwania

23.11.2022 15:01

Chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy, że włożysz folię aluminiową za kaloryfer. Ten sposób cię zaskoczy.

Włóż folię aluminiową za kaloryfer. Ten trik przerośnie twoje oczekiwania
fot. Shutterstock

Tegoroczna zima będzie trudna dla wielu rodzin. Inflacja szaleje, a co za tym idzie - wszystko kosztuje o wiele więcej. Mocno w górę poszły m.in. opłaty za ogrzewanie. Na szczęście istnieje pewien sposób na zaoszczędzenie na rachunkach. Ten trik jest banalny, a jego wykonanie zajmie ci dosłownie kilka sekund.

Zobacz także: Wsyp ten produkt do pralki. Pozbędziesz się zapachu wilgoci

Włóż folię aluminiową za kaloryfer. Ten trik przerośnie twoje oczekiwania

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, najczęściej w domach grzejniki umieszczone są pod oknami, co sprawia, że ciepło, które dają, dość szybko się ulatnia. Można temu jednak zapobiec.

Do wykonania tego triku potrzebne ci będą dwa produkty - folia aluminiowa oraz tektura o wielkości grzejnika. Wystarczy, że weźmiemy folię i owiniemy nią kawałek kartonu. Następnie umieszczamy konstrukcję tuż za kaloryferem. Trzeba pamiętać, że błyszcząca część folii musi być skierowana w stronę grzejnika. 

Jedna strona folii, o czym nie wszyscy wiedzą, zatrzymuje i gromadzi ciepło. Druga zaś je przepuszcza. Dlatego nasza konstrukcja ustawiona przy kaloryferze będzie odbijać ciepło i tym samym sprawi, że mieszkanie będzie odpowiednio nagrzane. 

Inne sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanie

Istnieją także inne domowe sposoby na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. Jednym z nich jest odsłonienie kaloryferów tak, aby nie zakrywała ich żadna firanka czy inny mebel. Dzięki temu ciepło swobodnie rozejdzie się po całym mieszkaniu. Warto również pomyśleć o zainwestowaniu w termostaty, które pomogą regulować temperaturę w domu. 

A ty znasz jakieś sposoby na to, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Zobacz także: Zaparowane szyby w domu nie będą już problemem. Wystarczy ten prosty trik

Natalia Szroeder
6 Zobacz galerię
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl