Zamknij

Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań? Oto przydatny trik

15.11.2022 12:56

Jak usunąć gumę do żucia przyklejoną do materiału? Sięgnij po tę sprawdzoną metodę.

Guma do żucia
fot. Shutterstock

Zauważyłeś gumę do żucia na swoich spodniach czy bluzce? Takie zabrudzenie jest często trudne do usunięcia i zwykłe pranie w tej sytuacji nie wystarczy. Aby pozbyć się z ubrania tego produktu, możemy sięgnąć po różne domowe sposoby. Pomocny w takim przypadku jest ten prosty trik.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Przyklejona guma do żucia na ubraniach nie musi być powodem do zmartwień. Zabrudzony materiał można jeszcze uratować. Jeżeli dotychczasowe metody nie przyniosły zadowalającego efektu, warto wykorzystać ten łatwy, domowy sposób. Doskonale sprawdzi się w przypadku zaschniętych plam.

Jedyne, co musimy zrobić, to skierować suszarkę do włosów na materiał w miejscu zabrudzenia. Należy przy tym zachować odpowiednią odległość. Pod wpływem ciepła guma do żucia stanie się miękka i łatwiej usuniemy ją z ubrania. Trik ten warto zastosować również w przypadku plam na kanapie czy fotelu.

Zobacz także: Przetrzyj ubranie tą miksturą. Plamy z tłuszczu nie będą już problemem

Guma do żucia - inne sposoby na jej usunięcie z ubrań

Jedną z popularnych metod, dzięki której możemy szybko pozbyć się gumy do żucia z ubrań, jest również pocieranie materiału kostkami lodu. Skuteczny w usuwaniu takich zabrudzeń może być też zwykły ocet. Najlepiej rozrobić go z wodą, a następnie delikatnie przetrzeć nim tkaninę za pomocą szczotki lub ścierki.

Dobry efekt może przynieść również włożenie poplamionej odzieży do zamrażarki. Po kilku godzinach uporanie się z tym problemem będzie znacznie łatwiejsze.

Zobacz także: Zabrudziłeś bluzkę podkładem? Tym sposobem szybko pozbędziesz się plam

loader