Zamknij

Jak pozbyć się z naczyń białych smug? Tiktokerka zdradza swój sposób

10.11.2022 12:56

Denerwują cię widoczne smugi na garnkach? Ten trik sprawi, że wszystkie naczynia znów nabiorą połysku.

Czyszczenie garnków
fot. Shutterstock

Zdarza się, że po myciu garnków, możemy dojrzeć na nich biały nalot. Taki problem jest najczęściej spowodowany zbyt twardą wodą. Przebarwienia na naczyniach wyglądają nieestetycznie, a przecież zależy nam na tym, aby nasza kuchnia była idealnie czysta pod każdym względem. Do usunięcia tych zacieków możemy wykorzystać ten trik jednej z tiktokerek. Zobaczcie, na czym polega.

Jak pozbyć się zacieków na garnkach? Wykorzystaj ten patent, a nie pożałujesz

Jedna z tiktokerek podzieliła się na swoim profilu prostym trikiem na wyczyszczenie garnków z wykorzystaniem domowych produktów. Dzięki niemu szybko rozprawisz się z widocznymi smugami i twoje kuchenne naczynia znów będą idealnie błyszczące.

Najpierw tiktokerka wlewa do garnka szklankę wody oraz tyle samo octu. Dodaje do tego odrobinę soku wyciśniętego z cytryny oraz kilka plasterków tego owocu. Całość gotuje na kuchence aż do wrzenia, a następnie czeka, aż wywar ostygnie. Na koniec wylewa zawartość garnka i płucze naczynie w wodzie. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Jak umyć zmywarkę domowym sposobem? Podpowiadamy 

Inne domowe triki na wyczyszczenie garnków

Do codziennego mycia naczyń możesz wykorzystać również inne produkty ze swojej kuchni. Doskonałe właściwości dezynfekujące ma soda oczyszczona. Dzięki niej z łatwością pozbędziesz się trudnych osadów oraz usuniesz nieprzyjemne zapachy.

W walce z tłustymi zabrudzeniami skuteczny jest też kwasek cytrynowy. Jeżeli natomiast zdarzyło ci się przypalić garnek, posyp jego dno zwykłą solą kuchenną i zalej wodą. Po kilku godzinach wyczyszczenie naczynia nie będzie sprawiać ci większych problemów.

Zobacz także: Genialny trik na wyczyszczenie brudnego piekarnika. Będziesz potrzebować do tego tabletki do zmywarki

loader