Zamknij

Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

22.07.2019
Aktualizacja: 22.07.2019 15:11

Rośliny sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne, ale też cieszą oko. Niektórzy nie potrafią się opiekować roślinami, ale wcale nie muszą rezygnować z ich posiadania. Które gatunki kwiatów doniczkowych nie muszą być często podlewane?

Kwiaty doniczkowe
fot. Shutterstock

Kwiaty są pięknym uzupełnieniem wnętrza, ale wymagają opieki. Należy je regularnie podlewać i nawozić. Niektóre gatunki lubią być zraszane wodą, innym wystarczy wyczyścić liście z kurzu

Jeśli nie masz ręki do kwiatów, to wcale nie musisz rezygnować z ich posiadania. Poniżej znajdziesz zestawienie tych gatunków, które nie wymagają wielkiej troski. 

Sukulenty nie potrzebują wiele wody

Sukulenty i wszelkiego rodzaju kaktusy magazynują wodę, dzięki czemu nie trzeba ich często podlewać. Wręcz przeciwnie - nadmierne podlewanie może takim kwiatom jedynie zaszkodzić i sprawi, że zgniją.

Popularna zielistka to kwiat, który nie potrzebuje dużo wody

Zielistka to kwiatek bardzo popularny, do tego efektowny i łatwy w uprawie. Ten kwiat przystosowuje się niemal do każdych warunków. 

Zamiokulkas zamiolistny to roślina dla zabieganych

Zamiokulkas również łatwo przystosowuje się do warunków, które panują w domu. Nie można podlewać zbyt często, bo w przeciwnym razie zacznie gnić. Charakteryzuje się grubymi i ciemnozielonymi liśćmi

"Język teściowej" jest nie do zdarcia - idealna roślina do domu

"Język teściowej", bo tak potocznie jest nazywana roślina, jest znany również jako wężownica. Tę roślinę można zobaczyć w wielu biurach i nawet centrach handlowych. Prawdopodobnie dlatego, że nie potrzeba poświęcać jej wiele uwagi, a do tego należy ją rzadko podlewać. 

Zobacz także: Styl loftowy w domowym wnętrzu. Sprawdź, jak przytulnie zaaranżować takie mieszkanie!

Scindapsus złoty to trwała roślina doniczkowa

Ten kwiatek zachwyca wyglądem, potrafi rosnąć przez wiele lat i pnie się efektownie. Scindapsus jest odporny na wiele trudnych warunków, nie lubi mieć mokrego podłoża. 

Dracena to roślina doniczkowa dla tych, którzy zapominają o kwiatach

Dracena jest efektownym kwiatem. Nie trzeba wkładać w jej uprawę wysiłku. Dracena sama przystosowuje się do warunków, w których ją umieszczono. Wystarczy ją podlewać raz na tydzień i nie wystawiać na słońce, a odwdzięczy się. 

Aloes warto mieć w domu! Ten rośliny nie trzeba często podlewać

Aloes jest modną i coraz popularniejszą rośliną. Warto mieć tego kwiatka w domu, tym bardziej, że jest łatwy w uprawie! Aloes powinno się podlewać dopiero wtedy, gdy podłoże będzie suche.

Zobacz także: Lubisz wzory i kolory? Z pewnością zakochasz się w stylu eklektycznym!