Zamknij

Wsyp ten produkt do pralki. Pozbędziesz się zapachu wilgoci

22.11.2022 13:55

Co zrobić, gdy z twojej pralki unosi się nieprzyjemny zapach? Jest na to domowy sposób.

Pranie
fot. Shutterstock

Nieprzyjemny zapach z pralki może mieć wiele przyczyn. Niekiedy jest on wynikiem osadzania się zbyt dużej ilości detergentów, problemów z odpływem lub mocno zabrudzonym filtrem. Często my sami również przyczyniamy się do tego, zostawiając w bębnie mokre pranie na dłuższy czas. Wilgotny klimat panujący wewnątrz urządzenia sprzyja bowiem powstawaniu pleśni i innych bakterii, co w konsekwencji powoduje nieprzyjemną woń. Aby się jej pozbyć, można sięgnąć po ten domowy trik.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Oto zaskakująco skuteczny trik

W walce z nieprzyjemnym zapachem z pralki często sięgamy po specjalistyczne środki. Okazuje się jednak, że w swojej kuchni znajdziemy produkty, które z tym problemem poradzą sobie równie dobrze. Jednym z nich jest kwasek cytrynowy. Produkt ten chętnie stosujemy do czyszczenia różnych powierzchni. Warto wypróbować jego działanie również w tym przypadku.

Wystarczy wsypać trzy łyżeczki tego produktu do bębna urządzenia i następnie wybrać odpowiedni program piorący. Produkt ten ma doskonałe działanie odświeżające i z łatwością usunie nieprzyjemną woń.

Zobacz także: Pralka nie pobiera wody - jaka może być przyczyna?

Inne sposoby na nieprzyjemny zapach w pralce

W swoim domu znajdziesz także inne produkty, które z łatwością zlikwidują nieprzyjemną woń z pralki. Dobrym sposobem na jej odświeżenie jest także wsypanie kilku łyżeczek sody oczyszczonej do przegródki na proszek. Zaskakujące efekty przynosi także zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Wystarczy wlać odrobinę tego produktu do dozownika i nastawić pranie. Efekt przerośnie twoje oczekiwania.

Zobacz także: Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik sprawi, że twoje ubrania będą jak nowe

loader