Zamknij

Połóż ten owoc w sypialni. Będziesz spać znacznie lepiej

18.11.2022 11:47

Nie możesz zasnąć? Wykorzystaj niezwykłe właściwości tego owocu. Na pewno znajdziesz go w swojej kuchni.

Sen
fot. Shutterstock

Pewnie nieraz miałeś takie dni, że mimo dużego zmęczenia, trudno było ci zasnąć. W tej sytuacji warto wypróbować różne domowe sposoby na lepszy sen. Kiedy liczenie owiec nie przynosi rezultatu, z pomocą może ci przyjść ta naturalna metoda na szybkie zasypianie. Wystarczy, że sięgniesz po pewien popularny owoc. Jego skuteczność z pewnością cię zaskoczy.

Oto domowy sposób na lepszy sen. Koniecznie go wypróbuj

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta w przypadku problemów ze snem, warto sięgnąć po działanie cytryny. Jej skórka zawiera limonen, czyli związek chemiczny, który odpowiada za charakterystyczny zapach tego owocu. Taki aromat nie tylko ułatwi nam zasypianie, ale też wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Cytrynę najlepiej pokroić na ćwiartki, a następnie ułożyć na talerzyku na szafce nocnej. Następnego dnia należy wymienić ją na nową. Warto pamiętać o tym, że jeżeli problemy ze snem będą pojawiać się przez dłuższy czas, mogą one oznaczać poważniejsze zaburzenia, które należy skonsultować z lekarzem.

Zobacz także: Spanie mniej niż 5 godzin to poważne ryzyko. Czym grozi niedosypianie? 

Jak zadbać o komfort swojego snu?

Na komfort snu wpływa wiele różnych czynników. W dużej mierze zależy on od warunków panujących w sypialni. Zwróć uwagę na twardość materaca. Nie powinien on być zbyt miękki, bowiem po dłuższym czasie możemy z tego powodu odczuwać ból kręgosłupa. Ważny jest także wybór odpowiedniej pościeli – najlepiej sprawdzą się komplety z przewiewnego i miłego w dotyku materiału.

Zanim położysz się do łóżka, zadbaj również o to, aby do sypialni nie dochodziły żadne hałasy z zewnątrz. To pomoże ci się w pełni wyciszyć i zrelaksować przed snem.

Zobacz także: Domowa aromaterapia. Rośliny doniczkowe, które pomogą Ci zasnąć

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl