Zamknij

Oto domowy sposób na skrzypiące drzwi. Znajdziesz go w swojej łazience

15.11.2022 14:26

Denerwuje cię dźwięk skrzypiących drzwi? Sprawdź, jak w łatwy sposób można uporać się z tym problemem.

Drzwi
fot. Shutterstock

Skrzypiące drzwi to problem, z którym borykamy się dość często. Ich nieznośny dźwięk podczas zamykania i otwierania może skutecznie wyprowadzić nas z równowagi. Jest on szczególnie uciążliwy, gdy musimy akurat skupić się na pracy lub chcemy odpocząć w ciszy i spokoju. Najczęściej skrzypienie drzwi ma związek z nieprawidłowym działaniem zawiasów. Zanim udamy się z tą usterką do specjalisty, warto wypróbować różne domowe metody.

Jak naprawić skrzypiące drzwi? Wykorzystaj ten trik

Na dźwięk skrzypiących drzwi wiele osób dostaje wręcz gęsiej skórki. W takim przypadku przeważnie sięgamy po różne profesjonalne specyfiki do smarowania zawiasów. Jeżeli jednak nie mamy ich pod ręką, warto wypróbować inne sposoby.

W walce z tym problemem pomocne może być zwykłe mydło. Wystarczy delikatnie natrzeć nim zawiasy, delikatnie otwierając i zamykając drzwi. Jest to rozwiązanie doraźne. Gdy irytujący dźwięk będzie pojawiał się przez dłuższy czas, warto skorzystać z pomocy fachowca.

Zobacz także: Wygłuszanie drzwi - jak zrobić to skutecznie?

Inne sposoby na skrzypiące drzwi

Poza mydłem jest jeszcze wiele innych produktów, które mogą stanowić ratunek w przypadku skrzypiących drzwi. Podobny efekt uzyskamy, sięgając po wazelinę kosmetyczną. Przydatne w tej sytuacji są również zwykły olej kuchenny lub oliwa z oliwek. Te produkty trzeba jednak nakładać niezwykle ostrożnie, aby przez przypadek nie ubrudzić powierzchni drzwi. Wyczyszczenie takich tłustych plam może być bowiem niezwykle trudne.

Zobacz także: Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!

loader