Zamknij

Twoja biżuteria straciła blask? Jest na to sposób

10.11.2022 15:54

Jak szybko wyczyścić srebrną bransoletkę czy kolczyki, aby znów wyglądały jak nowe? Wypróbuj tę babciną metodę.

Biżuteria
fot. Shutterstock

Srebrna biżuteria to elegancki dodatek do każdej stylizacji. Z czasem jednak ciemnieje i traci swój piękny połysk. Zazwyczaj w tym przypadku sięgamy po różne specjalistyczne środki do polerowania takich akcesoriów. Okazuje się jednak, że rozwiązanie tego problemu znajdziemy także w... swojej kuchni.

Oto zaskakujący sposób na wyczyszczenie srebrnej biżuterii. Jest tani i skuteczny

Na co dzień chętnie zakładamy srebrną biżuterię zarówno do eleganckich kreacji, jak i luźniejszych zestawów. Takie dodatki z czasem ulegają jednak zmatowieniu. Aby przywrócić ich blask, możemy sięgnąć po pewien babciny trik z wykorzystaniem wody po gotowaniu ziemniaków.

Najlepiej przelać ją do mniejszego naczynia np. miski lub szklanki. Potem wystarczy zanurzyć w niej biżuterię i odczekać kilkanaście minut. Na koniec srebrne akcesoria należy wypłukać w wodzie i wypolerować za pomocą ścierki z delikatnego materiału. Efekt przerośnie twoje oczekiwania.

Zobacz także: Jak wyczyścić złotą biżuterię? Dzięki temu znów zachwyci blaskiem

Co zrobić, aby biżuteria odzyskała dawny połysk? Oto inne sprawdzone triki

Do polerowania srebrnej biżuterii możesz wykorzystać również inne triki. Szybkim sposobem na jej odnowienie jest także zastosowanie roztworu sody oczyszczonej i wody. Dużą skuteczność wykazuje też pasta do zębów. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu na ścierkę i delikatnie przetrzeć nią akcesoria. Potem należy pamiętać o ich dokładnym przepłukaniu.

Zobacz także: Biżuteria ślubna – czym się kierować i co wybrać?

loader