Zamknij

Masz w domu monsterę? Podlej ją tym wywarem, a będzie piękna jak nigdy wcześniej

16.11.2022 14:33

Monstera cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Jak dbać o ten modny kwiat? Oto sprawdzony trik.

Monstera
fot. Shutterstock

Monstera to niezwykle efektowna roślina o pięknych, charakterystycznych liściach. Doskonale sprawdza się jako ozdoba sypialni czy salonu. Jest ona kwiatem dość łatwym w uprawie. Nie trzeba jej zbyt często podlewać. Nie przepada też za zbyt dużym nasłonecznieniem, dlatego najlepiej umieścić ja z dala od okien. Od czasu do czasu, podobnie jak inne kwiaty, potrzebuje jednak nawożenia. Można to zrobić tym domowym sposobem.

Jak pielęgnować monsterę? Oto pomysł na domowy nawóz

Monstera nie jest zbyt wymagająca, jeśli chodzi o pielęgnację. Aby zapewnić jej piękny i zdrowy wygląd, warto czasami zastosować różne odżywki do roślin. Nie musisz jednak wydawać pieniędzy na specjalistyczne preparaty. Do nawożenia tego kwiatu możesz wykorzystać ten prosty sposób.

Okazuje się, że doskonałym naturalnym nawozem do roślin jest woda po gotowaniu pietruszki. Zamiast wylewać ten wywar do zlewu, możemy zastosować go do podlewania monstery. Jest on bowiem źródłem wielu składników odżywczych, które wspomagają wzrost i rozwój kwiatów. Warto sięgać po niego minimum raz w miesiącu.

Zobacz także: Jak uratować storczyka? Co robić, gdy go przelejemy lub gdy uschnie?

Inne domowe nawozy do kwiatów

Do nawożenia roślin doniczkowych możemy wykorzystać też inne produkty z naszej kuchni. Znakomitą naturalną odżywką są fusy po herbacie. Można zalać je wodą i wykorzystać w formie płynnej, abo wymieszać je z ziemią w doniczce. Doskonałe działanie mają również skorupki po jajkach oraz zwykłe mleko.

Zobacz także: Co zrobić, aby kwiaty w wazonie zachowały świeżość przez dłuższy czas? Oto sprawdzony trik  

loader