Zamknij

Jak dbać o skrzydłokwiat? Oto prosty trik, dzięki któremu będzie wyglądał jeszcze piękniej

21.11.2022 14:25

Skrzydłokwiat to często spotykany kwiat w naszych domach. Jak o niego dbać, aby zawsze prezentował się idealnie? Zastosuj ten trik, a na pewno się nie zawiedziesz.

Skrzydłokwiat
fot. Shutterstock

Jedną z roślin często wybieranych do aranżacji wnętrz jest skrzydłokwiat. Wyróżniają go piękne kwiaty o podłużnym kształcie oraz rozłożyste liście w intensywnym, zielonym kolorze. Skrzydłokwiat cieszy się dużą popularnością w naszych domach nie tylko ze względu na piękny wygląd, ale też dodatkowe właściwości. Jest to bowiem roślina, która działa niczym filtr oczyszczający powietrze. Jak należy o nią dbać, aby rozwijała się prawidłowo? Wykorzystaj ten naturalny nawóz.

Czym nawozić skrzydłokwiat? Oto domowy sposób

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że twój skrzydłokwiat zawsze będzie wyglądał idealnie. Od czasu do czasu warto pamiętać o jego nawożeniu. Możesz wykorzystać do tego ten naturalny produkt, który znajdziesz w swojej kuchni.

Mowa o fusach po herbacie, które doskonale nadają się do nawożenia kwiatów kwasolubnych. Zawarte w nich substancje odżywcze doskonale wzmocnią roślinę i przyspieszą jej wzrost. Najlepiej wymieszać je z ziemią. Jeżeli dysponujesz zużytą saszetką herbaty, wystarczy umieścić ją w doniczce. Dzięki temu będziesz cieszył się zawsze bujną i piękną roślinnością w swoim domu.

Zobacz także: Masz w domu monsterę? Podlej ją tym wywarem, a będzie piękna jak nigdy wcześniej

Jak dbać o skrzydłokwiat?

Podczas pielęgnacji takiej rośliny warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym chcemy umieścić ten kwiat. Skrzydłokwiat nie lubi dużego nasłonecznienia, więc lepiej zrezygnować ze stawiania go na parapecie. Ponadto źle znosi gwałtowne zmiany temperatur, dlatego nie należy umieszczać go w przeciągach. Ważne jest również jego regularne podlewanie i zraszanie, aby utrzymać stałą wilgotność gleby.

Zobacz także: Ten produkt kupisz za grosze. Dzięki niemu twoje kwiaty będą zachwycać wyglądem

loader