Zamknij

Chcesz odetkać odpływ w wannie? Skorzystaj z 3 sprawdzonych metod

06.08.2021 12:09
wanna
fot. Shutterstock

Zatkany odpływ w wannie to powszechny problem, z którym można sobie poradzić w prosty sposób. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniej metody. Wypróbuj jedną z najlepszych rad, które prezentujemy w naszym artykule.

Z czasem w odpływie wanny mogą gromadzić się włosy, kamień, różnego rodzaju osady, kawałki mydła lub inne elementy. Przez to woda po usunięciu korka wolniej spływa. Istnieje też ryzyko, że powstanie całkowity zator. Aby pozbyć się tego problemu, należy zastosować proste metody. Wypróbuj najskuteczniejsze triki.

Zatkana wanna - jak ją odetkać?

Chcesz odetkać odpływ w wannie? Oto kilka rad, dzięki którym udrożnisz rury.

1. Gorąca woda i ocet

Jeśli w twojej wannie utknął np. kawałek mydła lub powstał osad, wystarczy skorzystać z roztworu gorącej wody z octem. W tym celu wystarczy zagotować taką mieszankę w garnku, a następnie wlać ją bezpośrednio do odpływu.

2. Ocet i soda oczyszczona

W przypadku poważniejszych awarii polecamy używać roztworu na bazie octu i sody oczyszczonej. Wsyp do odpływu szklankę białego produktu. Następnie zalej go 200 ml octu. Z odpływu najprawdopodobniej zacznie wydobywać się piana. Po kilkunastu minutach wlej do wanny litr wody w celu oczyszczenia rur.

3. Płyn do czyszczenia toalet

Dobrym sposobem na odetkanie wanny jest użycie płynu do czyszczenia toalet z dodatkiem chloru. Zalej odpływ wybranym produktem i poczekaj kilka godzin, aż specyfik usunie zator.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Jak odetkać zatkaną wannę?

Aby odetkać wannę, możesz też użyć specjalnych granulek lub żelu do udrażniania rur. Wystarczy wsypać lub wlać wybraną substancję i użyć ciepłej wody. Po odczekaniu określonego czasu zator powinien zniknąć. Jeśli tak się nie stanie, poproś o pomoc hydraulika.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!