Zamknij

4 nietypowe zastosowania pasty do zębów w domu. Sprawdź, jak ułatwić sobie sprzątanie

11.05.2021 14:15

Pasta do zębów to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów. Nie wszyscy wiedzą, że można stosować ją podczas sprzątania i wykonywania innych domowych obowiązków. Sprawdź, kiedy warto jej używać.

pata do zębów
fot. Shutterstock

Pasta do zębów poza pełnieniem swojej oczywistej funkcji doskonale sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach. Możemy używać jej m.in. do wywabiania plam z tkanin oraz do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Podpowiadamy, w jaki sposób należy ją stosować.

Zastosowania pasty do zębów w domu

Oto lista najpopularniejszych trików z zastosowaniem pasty do zębów. Przekonaj się, jak działają.

1. Usuwanie rys ze szkła/lustra

Zauważyłeś rysy na lustrze lub oknie? Wsmaruj w nie odrobinę pasty, a następnie usuń pozostałości produktu bawełnianą ściereczką. Na koniec wypoleruj powierzchnię w miejscu, gdzie była widoczna skaza. Rysy natychmiast staną się niewidoczne.

2. Usuwanie plam z ubrań

Pasta do zębów sprawdzi się też jako środek do wywabiania plam z tkanin. W tym celu należy nanieść produkt na zabrudzony materiał i przetrzeć to miejsce ściereczką. Następnie wystarczy włożyć ubranie do pralki. Po wypraniu tkanina będzie wyglądała jak nowa.

3. Czyszczenie pobrudzonej ściany

Pasta do zębów poradzi sobie z plamami nie tylko na ubraniach, ale też na ścianach. Nałóż ją na zabrudzone miejsce i wetrzyj w ścianę. Już po chwili pozbędziesz się skazy.

Zobacz także: Jak wybielić firanki? Poznaj naturalne i chemiczne sposoby

Pasta do zębów: nietypowe zastosowania

Pasta do zębów pomoże ci też zwalczyć osadzanie się pary wodnej na lustrach lub szybach. W tym celu rozprowadź warstwę produktu na wybranej powierzchni, a później usuń pastę za pomocą ręcznika jednorazowego. Dzięki temu poradzisz sobie np. z zaparowanymi oknami.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!