Zamknij

Zabrudziłeś ubranie owocami? Tym sposobem szybko pozbędziesz się plamy

05.08.2022 12:58
Jedzenie wiśni
fot. Shutterstock

Jak szybko usunąć plamy z owoców? Wypróbuj ten domowy sposób. Jego skuteczność cię zaskoczy.

Latem chętnie zajadamy się świeżymi owocami, które są bogactwem witamin i minerałów, a jednocześnie zapewniają odpowiednie nawodnienie organizmu. Doskonale sprawdzają się jako drugie śniadanie w pracy lub szybka przekąska w podróży. Spożywając apetyczne truskawki czy wiśnie, pewnie nieraz zdarzyło ci się pobrudzić ubranie sokiem z tych owoców. Wywabianie takich plam wcale nie należy do łatwych zadań. W takim przypadku ratunkiem może okazać się ten domowy sposób.

Domowe porady: jak usunąć plamy z owoców?

Z plamami po owocach - szczególnie tych czerwonych - trzeba rozprawić się możliwie jak najszybciej. Starsze zabrudzenia są bowiem znacznie trudniejsze do usunięcia, mimo stosowania różnych środków. Aby łatwo uporać się z tym problemem, możesz sięgnąć po ten popularny produkt spożywczy.

Mowa o kwasku cytrynowym, który doskonale sprawdza się jako domowy odplamiacz. Najpierw należy zmieszać kilka łyżeczek tego produktu z gorącą wodą, aby uzyskać gęstą, jednolitą pastę. Następnie wystarczy nanieść ją na ubranie i delikatnie wetrzeć w tkaninę. W razie potrzeby czynność można powtórzyć kilka razy.

Zobacz także: Chcesz usunąć plamy z ziemi na ubraniach? Wypróbuj najlepsze babcine metody

Domowe porady: inne sposoby na plamy z owoców

Jeżeli zdarzyło ci się poplamić ubranie sokiem z owoców, możesz wypróbować także inne metody. Wiele osób sięga w takich sytuacjach po ocet. Ze względu na intensywny zapach tego produktu, trzeba jednak później pamiętać o dokładnym wypraniu tkaniny.

Równie skutecznym środkiem jest sok z cytryny, który świetnie radzi sobie z plamami m.in. po malinach i porzeczkach. Wystarczy polać nim zabrudzone miejsce i odczekać pół godziny. Po upływie tego czasu ubranie należy dokładnie wypłukać.

Zobacz także: Jak usunąć plamy z trawy? Tym sposobem zrobisz to szybko