Zamknij

Zabrudziłeś bluzkę podkładem? Tym sposobem szybko pozbędziesz się plam

26.07.2022 09:46
Plamy z podkładu
fot. Shutterstock

Jak wyczyścić ubranie poplamione podkładem? Oto łatwy sposób, który jest niezwykle skuteczny.

Pewnie nieraz zdarzyło ci się poplamić ulubione ubranie podkładem do twarzy podczas szykowania się do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. W takiej sytuacji najlepiej od razu zareagować i postarać się jak najszybciej wyczyścić zabrudzenie. Sięganie po silne detergenty do prania może być w tym przypadku ryzykowne - szczególnie wtedy, jeżeli mamy do czynienia z delikatnym materiałem. Plamy z podkładu do twarzy możesz jednak łatwo wyczyścić domowym sposobem.

Domowe porady: sprawdzony sposób na plamy z podkładu

Plamy z podkładu bywają trudne do usunięcia. W takich sytuacjach trzeba ostrożnie wybierać środki czyszczące, aby z jednej strony były skuteczne, a z drugiej nie zniszczyły materiału. Do wyprania swojej ulubionej bluzki czy koszuli możesz wykorzystać ten sprawdzony produkt. Mowa o szarym mydle, które dawniej chętnie stosowały nasze babcie.

Najpierw najlepiej zmoczyć plamę wodą, a następnie przetrzeć ją szarym mydłem. Trzeba jednak uważać, aby robić to bardzo delikatnie. Zbyt energiczne wcieranie go w tkaninę może ją odkształcić lub źle wpłynąć na jej kolor. Jeżeli plama jest trudna do usunięcia, najlepiej zamoczyć bluzkę w roztworze wody i mydła przez kilka godzin, a później ją wyprać.

Zobacz także: Jak usunąć plamy z trawy? Tym sposobem zrobisz to szybko

Domowe porady: inne zastosowanie szarego mydła

Szare mydło może mieć znacznie więcej zastosowań, niż się spodziewamy. Sprawdza się nie tylko jako środek do prania ubrań. Warto wykorzystać je również do sprzątania domu. Możesz nim wyczyścić podłogę oraz meble. Świetnie radzi sobie również z zabrudzeniami na dywanie lub tapicerkach. Niektóre osoby wykorzystują je również do czyszczenia butów.

Zobacz także: Plamy z długopisu - jak je skutecznie usunąć?