Zamknij

Ciekawe wzory na szydełko - TOP 13 inspiracji. Jak je zrobić krok po kroku?

30.03.2020
Aktualizacja: 01.04.2020 15:48
Kolorowe kwiatki zrobione z włóczek na szydełku
fot. Shutterstock

Szydełkowanie to prawdziwy zabijaka czasu! Wzorów na szydełko jest bowiem bez liku! Od ciebie zależy, który z nich wybierzesz i co niezwykłego stworzysz w swoim domu.

Szydełkowanie przechodzi prawdziwy renesans. Choć to hobby z dawnych czasów, dziś coraz więcej osób się na nie decyduje. Trudno się dziwić! To wciągające zajęcie, które nie dość, że skutecznie zabija czas spędzany w domu, to jeszcze pozwala się wyciszyć, zrelaksować i przede wszystkim uspokoić umysł, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Są różne wzory na szydełko, na podstawie których możemy stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze i doskonale sprawdzą się dla amatorów szydełkowania.

Zobacz także: Szydełkowanie to doskonały sposób na zabicie czasu. Oto najważniejsze informacje dla początkujących

Szydełkowanie – dlaczego warto szydełkować?

Zanim przejdziemy do wzorów na szydełko, warto zdać sobie sprawę z tego, dlaczego tak w ogóle warto szydełkować. Okazuje się bowiem, że to hobby jest cenniejsze, niż mogłoby wam się wydawać.

Zobacz także

Szydełkowanie ma wiele plusów, począwszy oczywiście od zabijania czasu. Uczy nas jednak również cierpliwości i pozwala się wyciszyć. Pobudza naszą wyobraźnię i uczy twórczego myślenia. Uspokaja umysł, pomaga zniwelować stres i niepokój, a także pomaga w walce z bezsennością.

Szydełkowanie wzmacnia także poczucie własnej wartości, pomaga walczyć z depresją i chroni przed rozwojem niektórych chorób, w tym Alzheimera.

Zobacz także: Sposoby na nudę, gdy trzeba siedzieć w domu. 10 pomysłów na zabicie czasu

Wzory na szydełko – jakie są najpopularniejsze?

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić przy pomocy szydełka. Serwetki na szydełku mogą być oryginalną ozdobą w naszym mieszkaniu. Miś na szydełku może być wspaniałą niespodzianką dla naszych milusińskich. Aniołki na szydełku i gwiazdki na szydełku możemy zrobić już z myślą o dekoracjach świątecznych. Podobnie jest w przypadku ozdób wielkanocnych na szydełku, np. pisanek czy baranków. 

Każdą z tych rzeczy możemy jednak zrobić przy pomocy różnych wzorów. Już same serwetki mogą mieć przeróżne wzory. Jakie są najpopularniejsze i po które warto sięgnąć? Podpowiadamy!

Zobacz także: Las w słoiku – jak go zrobić krok po kroku?

1. Flet lub haft krzyżykowy

2. Splot tunezyjski

3. Gwiazdka

4. Wafel

5. Wzór na szalik

6. Wzór na koc lub narzutę

7. Koniczynka

8. Wzór na sukienkę

9. Aniołki

10. Gwiazdki

11. Myszka

12. Serwetka okrągła

13. Serwetka klasyczna lub obrus

Zobacz także: Sprzątanie domu to dobry sposób na zabicie czasu. O czym należy pamiętać?

Ponad 345 tysięcy obserwujących, a wszystko za sprawą magicznych zdjęć. Marzena Marideko, z zamiłowania dekoratorka wnętrz, pokazała na Instagramie wnętrza swojego domu.