Zamknij

Wyrzucasz skórki od ogórków? Sprawdź, do czego mogą ci się jeszcze przydać

13.05.2022 14:56
Ogórki
fot. Shutterstock

Do czego możesz wykorzystać skórki od ogórków? Ich zastosowanie może cię zaskoczyć.

Ogórki mają szerokie zastosowanie kulinarne. Możemy przyrządzić z nich zdrową sałatkę, odżywczą zupę lub warzywny koktajl, który doskonale oczyszcza organizm. Podczas obierania tych warzyw zazwyczaj pozbywamy się skórek. Okazuje się jednak, że możemy je jeszcze wykorzystać do sprzątania domu. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Domowe porady: jak wykorzystać skórki od ogórków do sprzątania?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że skórki od ogórków doskonale sprawdzą się jako naturalny środek czyszczący. Możemy wykorzystać je podczas porządkowania kuchni lub łazienki. W tym celu warto przygotować z nich domową pastę, która doskonale sprawdzi się do mycia kuchennego zlewu lub umywalki.

Najpierw trzeba wsypać do miski 3 łyżki sody oczyszczonej, dodać do tego garść startych skórek od ogórków oraz odrobinę wody. Następnie wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać aż do uzyskania gęstej konsystencji. Gotową pastę wystarczy nanieść na zabrudzoną powierzchnię za pomocą ścierki i odczekać kilka minut. Po upływie tego czasu należy wypłukać wszystko ciepłą wodą.

Zobacz także: Zielony ogórek – dlaczego warto go jeść? 13 korzyści

Domowe porady: inne naturalne środki czyszczące

Do sprzątania domu możesz wykorzystać również inne produkty ze swojej kuchni. Ciekawe zastosowanie mają m.in. skórki od bananów, które sprawdzą się jako doskonały środek do pielęgnacji kwiatów. Można również wykorzystać je do polerowania mebli.

Niezwykle przydatne mogą być też skórki od cytryny. Warto przyrządzić z nich ocet do czyszczenia różnych powierzchni albo domowy odświeżacz powietrza, dzięki któremu twoje mieszkanie wypełni się pięknym aromatem.

Zobacz także: Koktajl z selera naciowego i ogórka to prawdziwy eliksir młodości. Sprawdź, jak go zrobić