Zamknij

Wyrzucasz fusy po kawie? Czas to zmienić. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać w pielęgnacji roślin

11.01.2022 15:35
Fusy z kawy
fot. Shutterstock

Chcesz, aby twoje rośliny zachwycały pięknym wglądem? Wykorzystaj właściwości fusów z kawy. Będziesz zaskoczony ich skutecznym działaniem.

Kawa to produkt, który większość z nas ma w swojej kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez tego aromatycznego napoju. Okazuje się jednak, że może mieć on znacznie więcej zastosowań, niż tylko spożywcze. Przykładowo fusy z kawy możesz wykorzystać z powodzeniem jako domowy środek do nawożenia roślin. Dzięki niemu twoje kwiaty doniczkowe nie tylko będą cudownie wyglądać, ale również szybciej rosnąć.

Domowe porady: jak wykorzystać fusy po kawie w pielęgnacji roślin?

Regularna pielęgnacja roślin jest bardzo ważna dla ich wyglądu i prawidłowego rozwoju. Fusy z kawy mogą w tym przypadku okazać się niezwykle przydatne. Doskonale sprawdzą się jako naturalny nawóz do domowych kwiatów, np. storczyków i paproci.

Możesz wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Wystarczy, że raz na jakiś czas wsypiesz do doniczki odrobinę fusów i delikatnie wymieszasz je z ziemią. Warto również przygotować z nich specjalną odżywkę do podlewania kwiatów. W tym celu należy przyrządzić roztwór z kilku łyżeczek fusów oraz jednego litra wody i raz w miesiącu podlewać nim swoje rośliny. Efekty tego zabiegu z pewnością pozytywnie cię zaskoczą.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

Domowe porady: jak dbać o rośliny doniczkowe?

Właściwa pielęgnacja domowych roślin wymaga od nas dyscypliny oraz regularności. Tylko dzięki takiemu podejściu będziemy mogli cieszyć się ich pięknym wyglądem. Przede wszystkim należy zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju.

Niektóre z nich jak paproć lub skrzydłokwiat będą wolały chłodniejsze pomieszczenia i mniejszą ilość światła słonecznego, z kolei inne np. kaktus wręcz przeciwnie. Trzeba również pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu kwiatów za pomocą domowych lub innych środków. W razie potrzeby warto również od czasu do czasu zraszać wodą ich liście.