Zamknij

Wrzuć ten produkt do torebki. Efekt cię zaskoczy

02.08.2022 11:41
Torebka
fot. Shutterstock

Nigdy nie rozstajesz się ze swoją ulubioną torebką? Sprawdź, co zrobić, aby zawsze unosił się z niej piękny zapach.

Torebka to obowiązkowy element garderoby. Pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale też może być idealnym dopełnieniem stylizacji na różne okazje. Codzienne korzystanie z torebki sprawia, że łatwo przenikają się w niej różne zapachy. W związku z tym warto od czasu do czasu ją odświeżyć. Możesz to zrobić tym domowym sposobem. Jego skuteczność z pewnością cię zaskoczy.

Domowe porady: jak odświeżyć wnętrze torebki?

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez swojej ulubionej torebki. Często jej rola nie ogranicza się tylko do gustownego dodatku. W ciągu dnia bywa też pojemną kosmetyczką, teczką na dokumenty oraz przydatnym schowkiem na inne akcesoria. 

Jeżeli zależy ci na tym, aby zawsze unosiła się z niej przyjemna woń, możesz umieścić w niej kilka ziaren kawy. Efekty zauważysz już po kilku godzinach. Produkt ten sprawi, że wnętrze twojej torebki wypełni się delikatnym zapachem. Poza tym doskonale pochłonie z niej nadmiar wilgoci. W związku z tym, że aromat kawy szybko wietrzeje, ziarna należy wymieniać regularnie - najlepiej co kilka dni.

Zobacz także: Jak szybko odświeżyć wnętrze butów domowym sposobem? Podpowiadamy

Domowe porady: jak dbać o torebkę?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze torebki to prawdziwe siedliska różnych drobnoustrojów. Trzeba zatem czyścić je regularnie. Wkładanie takich akcesoriów do pralki nie jest jednak dobrym pomysłem. Lepiej odświeżyć je za pomocą delikatnej ścierki i profesjonalnych preparatów. Trzeba w tym przypadku być niezwykle ostrożnym. Zanim sięgniemy po konkretne środki, warto upewnić się, czy na pewno można je zastosować do pielęgnacji danego materiału.

Do odświeżania torebki możemy wykorzystać również domowe sposoby. Przydatna w takich przypadkach jest także soda oczyszczona. Wystarczy wsypać odrobinę tego produktu do wnętrza torebki i odczekać kilka godzin. Soda ma właściwości dezynfekujące. Poza tym działa niczym pochłaniacz brzydkich zapachów.

Zobacz także: Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza o zapachu limonki? To naprawdę proste