Zamknij

W jaki sposób składać krótkie spodenki? Te triki warto wykorzystać podczas pakowania bagażu

22.06.2022 13:16

Uwielbiasz nosić latem krótkie spodenki? Jeżeli nie wyobrażasz sobie bez nich wakacyjnych stylizacji, koniecznie obejrzyj ten film z poradami tiktokerki. Zdradza ona dwa sposoby na szybkie złożenie szortów, które mogą okazać się niezastąpione podczas pakowania bagażu.

Krótkie spodenki
fot. Shutterstock

Kiedy na dworze upał daje się we znaki, chętnie sięgamy po krótkie spodenki. Ten element garderoby powinien znaleźć się w każdym wakacyjnym bagażu. Aby szorty zajmowały mniej miejsca w walizce, warto składać je w odpowiedni sposób. Inspiracją mogą być dla nas te triki jednej z użytkowniczek aplikacji TikTok. Warto stosować je nie tylko w trakcie przygotowań do podróży, ale również podczas porządkowania swojej szafy.

Triki z TikToka: jak szybko złożyć krótkie spodenki?

W bagażu podróżnym warto zrobić miejsce na krótkie spodenki. Szorty doskonale bowiem sprawdzają się podczas wypoczynku na plaży, spotkań ze znajomymi czy różnych sportowych aktywności. Jak najlepiej je złożyć, aby zaoszczędzić trochę miejsca w walizce? Mogą nam w tym pomóc te triki z TikToka.

Na początek tiktokerka przykłada lewy i prawy bok spodenek do środka, tak, aby ich krawędzie stykały się w miejscu zapięcia. Następnie składa materiał dwukrotnie. Drugi sposób polega na tym, aby nałożyć jeden bok szortów na drugi i złożyć spodenki w kostkę. Przekonajcie się, jakie to proste.

Zobacz także: 7 trików, dzięki którym zmieścisz wszystko do walizki 

Domowe porady: jak prać szorty?

Sposób prania szortów w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Bawełniane spodenki możemy prać w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza. W przypadku dżinsowych należy wybrać delikatny program, aby nie spowodować odbarwienia materiału.

Do prania kolorowych szortów najlepiej stosować łagodne detergenty. Z kolei białe możemy wyprać ręcznie za pomocą sody oczyszczonej, która przywróci im śnieżną biel. Równie skutecznym domowym środkiem jest kwasek cytrynowy. Wystarczy wymieszać go z wodą, a następnie w takim roztworze zanurzyć swoje spodenki. Dzięki temu znów będą idealnie czyste.

Zobacz także: Jak złożyć ręczniki, aby zabierały mniej miejsca w walizce? Podpowiadamy

loader