Zamknij

Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

01.07.2021 12:15
pranie ubrań
fot. Shutterstock

Każdemu z nas choć raz zdarzyło się wyjąć z pralki zafarbowane ubrania. Nieestetyczne plamy i smugi na pierwszy rzut oka wydają się trudne do usunięcia, ale dzięki prostym metodom możemy całkowicie się ich pozbyć. Oto najpopularniejsze triki, które warto znać.

Twoja bluzka zafarbowała się podczas prania? Nic traconego. Wystarczy, że skorzystasz z prostych domowych metod znanych od lat. Aby je wykonać, potrzebne ci będą łatwo dostępne i niedrogie produkty. Rezultaty zauważysz natychmiast. Ubranie będzie wyglądało jak nowe.

Zafarbowane ubrania - jak je odbarwić?

Zafarbowane ubrania możesz szybko i skutecznie odbarwić, stosując niżej wymienione produkty. Wybierz jedną z podanych metod i do dzieła.

1. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Okazuje się, że świetnie sprawdza się też w roli odplamiacza. Wymieszaj łyżkę tego białego produktu z odrobiną wody. Następnie przygotowaną papkę wetrzyj w miejsca, które chcesz odbarwić. Na koniec zmyj ciepłą wodą pozostałości preparatu.

2. Ocet

Ocet idealnie sprawdza się jako środek do usuwania plam i zacieków z białych ubrań. Wymieszaj ze sobą pół szklanki produktu i litr wody. Następnie nanieś roztwór na zabarwione miejsca i po chwili spłucz materiał ciepłą wodą.

3. Sok z cytryny

W celu odbarwienia ubrań możesz też użyć soku z cytryny. Wyciśnij go i wetrzyj w poplamioną tkaninę. Kiedy kolorowe plamy znikną, usuń pozostałości cytrusa za pomocą ciepłej wody.

Zobacz także: Jak odświeżyć zasłony bez prania? Wypróbuj sprawdzone triki

Jak odbarwić zafarbowane ubranie?

Istnieje jeszcze jeden domowy sposób na pozbycie się plam i zacieków z ubrań. Do przeprowadzenia tej metody będziesz potrzebował skorupek jaj, które mają właściwości wybielające. Na początku je rozgnieć i włóż do woreczka. Następnie zamocz go w wodzie wraz z zabarwionym ubraniem. Po odczekaniu godziny wypierz tkaninę w pralce wraz ze skorupkami.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!