Zamknij

Trzy miejsca, o których zapominamy w trakcie sprzątania. Specjaliści ostrzegają: Znajdziesz tam mnóstwo bakterii

Anna Respondek
27.04.2020 12:25
Sprzątanie domu
fot. EAST NEWS

Co umyka "perfekcyjnym" paniom i panom domu?

Podobno gdzieś na świecie istnieją ludzie, którzy lubią sprzątać i zdecydowanie ich to odpręża. Większość z nas podchodzi do tego jednak jak do przykrego obowiązku, o którym nie należy zapominać dla własnego dobra. 

Zatem regularnie odkurzamy, zamiatamy, ścieramy kurze i dokładnie czyścimy łazienki. Istnieją jednak miejsca, o których zapominamy. A to bardzo niedobrze. Te "przyrządy" służą nam każdego dnia, a przez to warstwa bakterii, jaka się na nich gromadzi, jest znacznie większa niż na toalecie, albo telefonie komórkowym. Na co należy zacząć zwracać uwagę? 

giphy-downsized

Klamki, uchwyty, gałki

Niby takie widoczne, niby codziennie z nich korzystamy, a pomimo tego zapominamy w trakcie sprzątania przetrzeć je ścierką i jakimś płynem. W szczególności nie powinniśmy zapominać o klamkach od łazienek. Zapewne nie wszyscy, za każdym razem po skorzystaniu z toalety, myją ręce. 

Pilot do telewizora

Bywa lepki i nieco zabrudzony, ale jest nasz. To podejście nie służy naszemu zdrowiu. Na pilocie gromadzi się cała masa bakterii i grzybów, które poprzez dotyk przenoszą się do organizmów. I choć czyszczenie tego urządzenia nie sprawi, że będziemy długowieczni, to może choć odrobinę wydłuży jego działanie. 

Poduszki

Jak często wywieszasz swoją pościel i dajesz jej "odetchnąć" świeżym powietrzem? To samo tyczy się wszystkich poduszek, zarówno tych, na których śpimy, jak i tych, które ozdabiają nasze kanapy w salonie. Na pościeli i poduszkach potrafi się zalęgnąć cała armia pasożytów, roztoczy i kurzu, przez które możemy mieć problemy ze zdrowiem. To szczególnie niebezpieczne dla alergików. 

Znacie jeszcze jakieś miejsca, o których sprzątaniu zapominamy? 

giphy-downsized