Zamknij

Chcesz szybko wysuszyć mokre ubrania? Pomogą ci w tym niezawodne triki

10.06.2021 15:24
pranie
fot. Shutterstock

Zwykle musimy odczekać kilkanaście godzin, zanim nasze pranie całkowicie wyschnie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zależy nam na przyspieszeniu tego procesu. Aby szybko wysuszyć mokre ubranie, wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów naszych babć.

Chcesz założyć na siebie element garderoby, który nie zdążył wyschnąć po praniu? Takie sytuacje zdarzają się regularnie każdemu z nas. Zamiast czekać, aż twoje ubranie wyschnie na suszarce, wypróbuj skuteczne domowe triki. Dzięki nim ułatwisz sobie życie.

Triki na szybkie wysuszenie mokrych ubrań

Poniżej znajdziesz najlepsze sposoby na błyskawiczne wysuszenie mokrej garderoby. Efekty cię zachwycą.

1. Suszenie w piekarniku

Piekarnik ma więcej zastosowań, niż może nam się wydawać. Okazuje się, że to kuchenne urządzenie świetnie sprawdza się w roli suszarki do ubrań. Nie wierzysz? Nastaw sprzęt na wysoką temperaturę (ok. 200 stopni) i rozłóż na czystej blasze wilgotny materiał. Pamiętaj, aby nie trzymać go w środku dłużej niż 5 minut. W innym wypadku twoja garderoba może się przypalić.

2. Żelazko

Mokre ubrania po wirowaniu możesz szybko wysuszyć za pomocą żelazka. Pod wpływem prasowania wilgoć z twojej bluzki natychmiast wyparuje. Już po kilku minutach materiał będzie suchy.

3. Mikrofalówka

Mikrofalówka to kolejne urządzenie, które znacznie przyspiesza suszenie mokrego ubrania. Włóż do niej wilgotną tkaninę i ustaw sprzęt na wysoką temperaturę. Po 5 minutach wyjmij ją i sprawdź, czy całkowicie wyschła. Jeżeli nadal będzie wilgotna, włóż ją z powrotem do mikrofalówki na kilka kolejnych minut.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Jak szybko wysuszyć mokre ubranie?

Mokrą bluzkę czy spodnie możesz wysuszyć też za pomocą suszarki do włosów. Ustaw ją na najwyższą temperaturę i skieruj strumień ciepłego powietrza bezpośrednio na wilgotną część garderoby. To zdecydowanie najbezpieczniejsza domowa metoda suszenia ubrań.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!