Zamknij

Genialny trik z TikToka na umycie plastikowych pojemników po jedzeniu. Wykonasz go w 15 sekund

13.04.2021 15:28

Mycie plastikowych pojemników może zająć ci dosłownie chwilę. Zamiast szorować je gąbką, polecamy wypróbować banalnie prosty trik, który zaprezentowała pewna pomysłowa tiktokerka.

mycie naczyń
fot. Shutterstock

Większość z nas czyści plastikowe pojemniki za pomocą gąbki namoczonej w roztworze płynu do mycia naczyń i wody. Jednak istnieje znacznie szybszy i równie skuteczny sposób na umycie pudełka. Będą wam do tego potrzebne jednorazowy ręcznik, detergent i ciepła woda. Efekty widoczne już po 15 sekundach.

Trik z TikToka na umycie plastikowych pojemników

Popularni tiktokerzy nie przestają zaskakiwać nas kolejnymi patentami. Dzięki nim możemy ułatwić sobie życie i oszczędzić sporo czasu. Do grona kreatywnych influencerów zaliczamy Adi Kempler, która podzieliła się z obserwatorami rewelacyjnym sposobem na szybkie i dokładne wyczyszczenie pojemnika po jedzeniu.

Kobieta udowodniła, że to zadanie można wykonać w zaledwie 15 sekund. Nie wierzycie? Wystarczy postępować zgodnie z krokami, które Adi zaprezentowała w krótkim filmiku. Gdy tylko wypróbujecie ten trik, już nigdy nie umyjecie swoich plastikowych naczyń inną metodą.

Zobacz także: Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

Sposób na szybkie umycie plastikowego pojemnika

Adi Kempler poinformowała, że do wykonania tego zadania konieczne są 3 elementy: papierowy ręcznik, płyn do mycia naczyń i woda. Kiedy już je zgromadzisz, wypełnij brudny pojemnik ciepłą wodą z kranu. Później wlej do niej kilka kropli detergentu i wrzuć 2-3 kawałki jednorazowego ręcznika. Następnie zamknij plastikowe naczynie i potrząśnij nim przez kilka sekund. Efekt będzie widoczny natychmiast po wylaniu roztworu z naczynia. Po zabrudzeniach nie powinien zostać nawet jeden ślad.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!