Zamknij

Genialny trik na wyczyszczenie brudnego piekarnika. Będziesz potrzebować do tego tabletki do zmywarki

09.06.2021 13:53
piekarnik
fot. Shutterstock

Zaschnięte resztki jedzenia w piekarniku mogą być trudne do usunięcia. Jeżeli chcesz ułatwić sobie czyszczenie swojego kuchennego sprzętu, wypróbuj metodę z użyciem tabletki do zmywarki. Efekt cię zachwyci.

Piekarnik to element, bez którego trudno wyobrazić sobie kuchnię. Niektórzy z nas używają go praktycznie codziennie. Choć ułatwia nam przygotowanie różnego rodzaju potraw, to mycie urządzenia często staje się dla nas nie lada wyzwaniem. Aby szybko i skutecznie pozbyć się z niego zaschniętego sera lub przypalonych resztek pieczywa, polecamy zastosować trik z tabletką do zmywarki.

Sposób na wyczyszczenie brudnego piekarnika

Mimo użycia silnych środków czyszczących twój piekarnik nadal jest brudny? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie prostej metody, którą wykonasz za pomocą tabletki do zmywarki.

W tabletce do zmywarki znajdują się składniki, które rozpuszczają tłuszcz i usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki nim pozbędziesz się nie tylko brudu z naczyń, ale też resztek jedzenia z piekarnika.

Ten trik jest bardzo prosty. Na początku rozpuść tabletkę w gorącej wodzie. Następnie nasącz szmatkę gotowym roztworem i przetrzyj nią dokładnie wnętrze piekarnika. Po odczekaniu 2 godzin usuń wszelkie pozostałości, używając do tego jednorazowego ręcznika.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Jak wyczyścić brudny piekarnik?

Brudny piekarnik możesz też wyczyścić za pomocą roztworu wody z octem. Wymieszaj ze sobą oba składniki w proporcji 1:1 i spryskaj gotowym płynem wnętrze urządzenia. Ocet pomoże pozbyć się brudu i przypalonego jedzenia. Po 2 godzinach wystarczy umyć sprzęt zwilżoną ściereczką.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!