Zamknij

Zwilż gazetę i włóż ją do lodówki. Efekt cię zachwyci

27.07.2021 13:38
lodówka
fot. Flickr

Jeżeli chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, skorzystaj z prostego triku, który stosowały nasze babcie. Dzięki niemu na dobre zwalczysz nieświeżą woń z wnętrza urządzenia.

Przechowywanie zepsutego jedzenia w lodówce ma zgubne skutki. Z czasem nasz sprzęt może stać się siedliskiem bakterii, grzybów i źródłem brzydkiego zapachu. Aby usunąć nieprzyjemną woń z kuchennego sprzętu, warto zastosować trik z gazetą w roli głównej.

Trik na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki

Masz już dosyć brzydkiego zapachu wydobywającego się z wnętrza twojej lodówki? Problem ten dotyczy wielu z nas. Na szczęście dzięki prostej metodzie możemy szybko się z nim rozprawić. Do wykonania tego zadania potrzebne są tylko 2 elementy: gazeta i woda.

Zanim wypróbujesz ten trik, usuń z lodówki wszystkie zepsute produkty. Kiedy już to zrobisz, zwilż przygotowaną gazetę i pognieć ją w taki sposób, aby uzyskać kulę. Następnie włóż ją do swojego urządzenia chłodzącego i odczekaj dobę. Gwarantujemy, że mokry papier pochłonie nieprzyjemną woń. Po upływie 24 godzin wystarczy wyjąć go z lodówki i gotowe.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki

W celu usunięcia brzydkiego zapachu z lodówki można też skorzystać z innego banalnego triku. Wystarczy wysuszyć zużytą torebkę po herbacie i włożyć ją do urządzenia. Po odczekaniu doby brzydka woń zniknie. Jak się okazuje, liście herbaty mają właściwości pochłaniające nieprzyjemne aromaty oraz wilgoć.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!