Zamknij

Tiktokerka pokazuje, jak samodzielnie zrobić kartkę na Dzień Matki. To naprawdę proste

20.05.2022 15:11
Dzień Matki
fot. Shutterstock

Chcesz podarować swojej mamie wyjątkowy prezent? Zrób dla niej kartkę z życzeniami. Oto łatwy sposób z TikToka.

Już wkrótce obchodzimy Dzień Matki. To idealny moment na to, aby pokazać jej, jak bardzo jest dla nas ważna. Można to zrobić na różne sposoby. Piękne życzenia, bukiet kwiatów czy upominek z pewnością będą w tym dniu miłym gestem. Zamiast jednak sięgać po gotowe prezenty, możesz przygotować dla niej samodzielnie laurkę z tej okazji, wykorzystując ten trik z TikToka. Taki upominek od serca z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy.

Triki z TikToka: jak samodzielnie zrobić kartkę na Dzień Matki?

Samodzielne wykonanie kartki na Dzień Matki nie jest trudnym zadaniem. Do jej zrobienia nie są potrzebne wyjątkowe umiejętności plastyczne. Wystarczą dobre chęci oraz odrobina kreatywności, aby na chwilę zamienić się w prawdziwego artystę. Wszystko, czego potrzebujesz, to biały oraz kolorowy brystol, nożyczki, klej oraz mazak.

Na początek tiktokerka wycina z brystolu dwa serca – białe oraz czerwone o nieco większym rozmiarze i mniejsze z nich układa na drugim. Wycina z czerwonej kartki małe tulipany i przykleja jeden do drugiego, aby uzyskać jeden trójwymiarowy kwiat. Następnie przymocowuje go na środku serca oraz dorabia do niego łodygę z zielonego brystolu. Kartkę ozdabia mniejszymi kwiatkami oraz serduszkami z brystolu. Na koniec pisze wewnątrz niej życzenia. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Spraw, aby Dzień Matki był wyjątkowy. Złóż niezapomniane życzenia na Dzień Matki 

Dzień Matki 2022: inne pomysły prezenty dla mamy

Jest wiele więcej pomysłów na prezenty z okazji Dnia Matki, które możesz wykonać samodzielnie. To idealny czas, aby wykazać się talentem kulinarnym i przyrządzić dla mamy smaczny deser. Apetyczne ciastka zapakowane w piękne pudełko lub ozdobny pojemnik z kokardą z pewnością sprawią jej wiele radości. Ciekawym pomysłem może być też własnoręcznie wyszywana poduszka lub wazon wykonany techniką decoupage.

Zobacz także: Zabłyśnij na dzień matki! Najpiękniejsze wiersze dla mamy i o mamie