Zamknij

Ten trik uczyni twój ogród piękniejszym. Sprawdź, na czym polega

06.06.2022 15:50

Uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie? Wypróbuj ten domowy sposób, dzięki któremu twoje rośliny będą wyglądać jeszcze piękniej.

Ogród
fot. Shutterstock

W ciepłe dni chętnie relaksujemy się w ogrodzie. Jest on wizytówką każdego domu, więc należy o niego regularnie dbać. Do pielęgnacji i podlewania roślin możemy wykorzystać różne produkty spożywcze. Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, jednak takie środki bywają równie skuteczne jak sklepowe preparaty. Jeden z produktów z pewnością masz w swojej kuchni. Dzięki niemu twój ogród zawsze będzie zachwycać wyglądem.

Domowe porady: sprawdzony sposób na piękny ogród

Okres wiosenny to idealny czas, aby zadbać o swój ogród. Duże znaczenie ma przede wszystkim odpowiednie nawożenie roślin. Możemy wykorzystać do tego zwykłe drożdże piekarskie, które z powodzeniem sprawdzą się jako naturalny nawóz zarówno do kwiatów, jak i krzewów ogrodowych.

Wystarczy umieścić w dużej misce ok. 50 g drożdży, a następnie wymieszać je z wodą. Gotowy roztwór należy odstawić na kilka dni. Po upływie tego czasu będzie gotowy do użycia, ale najpierw należy go rozcieńczyć, dolewając do niego wodę. Taki płyn warto wykorzystać do podlewania roślin. Doskonale je odżywia, skutecznie chroni przed szkodnikami oraz przyspiesza ich wzrost.

Zobacz także: Jakie wieloletnie kwiaty wybrać na balkon? 

Domowe porady: inne środki do pielęgnacji roślin

Do pielęgnacji roślin można wykorzystać również inne domowe sposoby. Jako nawóz doskonale sprawdzają się także fusy po kawie lub herbacie. Możemy stosować je na dwa sposoby - wymieszać je z glebą albo zrobić z nich płynną odżywkę.

Równie skuteczne będą skorupki po jajkach. Zanim wyrzucisz je do kosza, wypróbuj ich niezwykłe działanie. Zawarte w nich związki doskonale wpływają na wygląd i wzrost roślin. Warto zastosować je nie tylko do nawożenia kwiatów ogrodowych, ale też tych na balkonie i tarasie.

Zobacz także: Postaw tę roślinę na balkonie lub tarasie. Skutecznie odstraszy komary

loader