Zamknij

Ten produkt odstraszy komary i meszki. Warto umieścić go na balkonie

12.05.2022 14:04
Komary
fot. Shutterstock

Jak przegonić komary i mieszki z balkonu lub tarasu? Wypróbuj ten produkt, który jest niezwykle skuteczny.

Popołudniowy odpoczynek na balkonie to idealny sposób na szybki relaks. Niestety tę przyjemną chwilę mogą uprzykrzyć nam komary i meszki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieją naturalne środki, dzięki którym łatwo możemy odstraszyć te owady. Jeden z nich z pewnością znajdziemy w swojej kuchni.

Domowe porady: sposób na komary i meszki na balkonie

Komary i meszki to prawdziwe utrapienie wiosną i latem. W cieplejsze dni jest ich coraz więcej i bywają niezwykle uciążliwe podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że z łatwością możemy przechytrzyć tych nieproszonych gości tym domowym sposobem.

Wystarczy wykorzystać działanie czosnku. Jego intensywny zapach skutecznie odstrasza te owady. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli pokroimy go na mniejsze części, dzięki czemu jego woń będzie znacznie mocniejsza. Następnie warzywo to możemy umieścić na małym talerzyku i postawić np. na stoliku balkonowym.

Zobacz także: 9 faktów o komarach, które mogą cię zaskoczyć

Domowe porady: inne sposoby na komary i meszki

Istnieje również wiele innych sprawdzonych metod, dzięki którym owady te nie będą zakłócać ci wiosennego odpoczynku. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na balkonie lub tarasie komarzycy. Jest to roślina, która jak sama nazwa wskazuje, pomaga skutecznie odstraszyć komary. Warto wypróbować również olejki eteryczne. Szczególnie drażniąco na owady działają te o zapachu mięty oraz trawy cytrynowej.

Zobacz także: Komary: dlaczego częściej gryzą niektórych ludzi? 10 powodów