Zamknij

Suszysz pranie w ten sposób? To może się źle skończyć

27.06.2022 15:46
Suszenie ubrań na świeżym powietrzu
fot. Shutterstock

Ten błąd podczas suszenia prania na dworze popełniamy często. Może on wpłynąć negatywnie na wygląd naszych ubrań.

Piękna słoneczna pogoda zachęca nas do tego, aby wysuszyć pranie na świeżym powietrzu. Rzeczywiście ten sposób sprawia, że ubrania szybciej stają się suche, a przy okazji ładnie pachną. Taka czynność wydaje się banalna, a jednak często zdarza nam się popełniać pewien błąd, przez który nasze ubranie może się łatwo zniszczyć.

Domowe porady: jak suszyć pranie na świeżym powietrzu?

Susząc ubrania na świeżym powietrzu, wiele osób lekceważy pewien szczegół. Wieszając pranie na zewnątrz, wcześniej należy przewrócić je na drugą stronę. Często o tym zapominamy, co w konsekwencji może sprawić, że tkaniny staną się wypłowiałe. Szczególnie dotyczy to ubrań w czarnym kolorze, które pod wpływem silnych promieni słonecznych łatwo ulegają wyblaknięciu.

Jeżeli zdecydujesz się na suszenie prania w ogrodzie, postaraj się wybrać takie miejsce, które będzie jednak zacienione. Dzięki temu twoje ubrania zachowają swój intensywny kolor i nadal będą prezentować się bez zarzutu.

Zobacz także: Twoje buty są mokre od deszczu? Sprawdź, jak je wysuszyć domowym sposobem

Domowe porady: na co jeszcze zwrócić uwagę podczas suszenia ubrań na zewnątrz?

Wieszając ubrania na suszarce, zwróć uwagę na to, aby nie umieszczać jasnych ubrań obok tych w intensywnym kolorze. W przeciwnym razie mogą ulec zafarbowaniu. Niektóre materiały np. koszul łatwo się gniotą. W tym przypadku warto rozwiesić je wcześniej na wieszaku, dzięki temu ich późniejsze prasowanie będzie znacznie łatwiejsze. Poza tym, jeżeli zależy ci na tym, aby ubrania pachniały świeżością, możesz spryskać je delikatnie zapachową mgiełką w czasie ich suszenia.

Zobacz także: Jak szybko wysuszyć spodnie - sprawdzone sposoby