Zamknij

Podpowiadamy, jak czyścić skóry owcze, aby ich nie zniszczyć

24.05.2019
Aktualizacja: 24.05.2019 11:51
Pies leży przy dywanie ze skóry owczej.
fot. Shutterstock

Jak czyścić skórę owczą? To pytanie zadaje sobie wiele gospodyń domowych. W naszym artykule podpowiadamy, jak pielęgnować i czyścić ten rodzaj materiału!

Skórę owczą można czyścić na kilka sposobów. Zacznijmy jednak od tego, że ten rodzaj materiału jest naturalnie odporny za zabrudzenia (w porównaniu do innych). Jednak, żeby skóry owcze zachowały swój piękny wygląd, należy o nie szczególnie dbać. Koniecznie dowiedz się jak to robić!

Zobacz także: Podpowiadamy, jak wyczyścić piekarnik za pomocą folii aluminiowej

Pielęgnacja i czyszczenie skóry owczej

Aby skóry owcze zachowały swój piękny wygląd trzeba o nie dbać. Jest to dość wymagający materiał jeśli chodzi o utrzymanie jego pięknego wyglądu.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów i tkanin, na skórach owczych uwielbia odkładać się kurz. Konieczne jest ich regularne trzepanie. W przeciwnym wypadku będą ogromnym skupiskiem roztoczy.  Należy także pamiętać, że materiały skórzane mogą przesiąkać różnymi zapachami. Zaleca się więc, aby skóry owcze były często wietrzone.

Aby skóry owcze służyły nam przez lata, należy je także od czasu do czasu wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Jak czyścić skórę owczą? Domowe sposoby

Czyszczenie skóry owczej jest jak najbardziej możliwe. Najlepiej jest to robić na sucho. Zbyt duże namoczenie tego typu materiału może doprowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego skóry owcze powinny być czyszczone na sucho.

Najlepiej jeśli użyjesz do tego specjalnych detergentów do dywanów. Możesz także spróbować delikatnie zwilżyć włosie (uważaj jednak na to, aby woda nie dotarła do skóry). Pamiętaj też o tym, że skóra owcza powinna schnąć w warunkach pokojowych (jak najdalej od słońca i innych źródeł ciepła).

Niektórzy właściciele skór owczych wrzucają je do pralki i ustawiają delikatny program do wełny (temperatura nie wyższa niż 40 stopni Celsjusza). Jednak większość producentów wyrobów skórzanych przestrzega przed tym. Zbyt intensywne zmoczenie skóry owczej może doprowadzić do jej odkształcenia.

Dywan z owczej skóry czyszczenie

Jeśli chcemy nadać lepszy wygląd dywanowi ze skóry owczej nie musimy go od razu nawilżać wodą i ryzykować jego uszkodzeniem. Czasami wystarczy porządnie rozczesać zbite włosy dywanu za pomocą szczotki. Ten zabieg pomoże ci się pozbyć brzydkich kołtunów, a także nadmiernego puszenia się włosa.

Zobacz także: Jak wyczyścić i odświeżyć pralkę octem? Sprawdzone, domowe sposoby

Zagłosuj

Jak często sprzątasz w domu?

Liczba głosów:

Uważaj na te przedmioty. To skupiska bakterii!