Zamknij

Jak wykorzystać skórki z banana do sprzątania swojego domu? Te triki cię zaskoczą

04.11.2021 14:46
Sprzątanie
fot. Shutterstock

Przed tobą generalne porządki mieszkania? Te triki ze skórką od banana znacznie ci je ułatwią. Będziesz zdziwiony, że mają aż tak szerokie zastosowanie.

Sprzątanie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale dzięki kilku sprawdzonym metodom, może stać się znacznie szybsze i łatwiejsze. Tym razem podpowiemy ci, jak możesz wykorzystać skórki bananów, porządkując swój dom.

Sprawdzone triki domowe: skórki od banana i ich zastosowanie

Większość z nas od razu pozbywa się skórki od banana, nawet nie przypuszczając, jak bardzo przydatna może okazać się w codziennych obowiązkach domowych. Poznaj kilka przydatnych trików, dzięki którym twoje mieszkanie będzie lśniło czystością.

Idealny sposób na piękne rośliny

Co zrobić, aby twoje domowe kwiaty zawsze zachwycały wyglądem? Sięgnij po skórki od banana, które działają jak najlepszy nabłyszczacz. Wystarczy, że delikatnie posmarujesz nimi liście, dzięki temu oczarują cię swoim blaskiem. Z kolei skórki włożone do doniczki mogą sprawdzić się również jako skuteczny nawóz do roślin.

Najlepszy środek do polerowania

Srebrne sztućce lub dekoracje straciły swój dawny blask? Wrzuć kilka skórek od banana do blendera. Następnie nałóż odrobinę mikstury na ściereczkę i przetrzyj nią przedmioty. Dzięki temu będą wyglądać jak nowe.

Zobacz także: Jak uratować ubrania przypalone żelazkiem? Wypróbuj sprawdzone metody 

Doskonała metoda na zarysowania

Skórki od banana możesz wykorzystać również do polerowania mebli. Wystarczy, że przetrzesz nimi delikatnie powierzchnię stołu lub komody. Następnie odczekaj kilka minut i zrób to samo, tylko z użyciem ścierki. W ten sposób nadasz meblom piękny połysk i sprawisz, że wszelkie zarysowania będą mniej widoczne. A jakie są wasze ulubione domowe triki?