Zamknij

Przesadziłeś z opalaniem? Ten domowy sposób na oparzenia słoneczne przyniesie ci szybkie ukojenie

27.06.2022 14:13
Skóra po opalaniu
fot. Shutterstock

Jak złagodzić ból i zaczerwienienie skóry spowodowane nadmiernym opalaniem? Oto sprawdzony sposób, który dawniej stosowały nasze babcie.

Piękna wakacyjna opalenizna to marzenie każdego plażowicza. Niestety zbyt długa ekspozycja na słońce oraz brak odpowiedniej ochrony w postaci balsamów czy kremów z filtrem mogą skończyć się poważnym oparzeniem skóry i przykrymi dolegliwościami. Jak poradzić sobie ze skutkami nadmiernego opalania? Wypróbuj ten domowy sposób.

 

Domowe porady: sprawdzony sposób na oparzenia słoneczne

Jedną z konsekwencji zbyt długiego przebywania na słońcu może być bolesne oparzenie skóry. Objawia się ono intensywnym bólem, zaczerwienieniem i uczuciem pieczenia. Z upływem czasu na ciele mogą pojawić się również pęcherze wypełnione płynem. W takim przypadku ważne jest to, aby jak najszybciej złagodzić podrażnienie skóry.

Aby przyspieszyć jej gojenie i zmniejszyć dolegliwości bólowe, możemy sięgnąć po rumianek. To zioło o licznych właściwościach zdrowotnych. Działa przeciwzapalnie oraz skutecznie regeneruje uszkodzony naskórek. Najlepiej przygotować z niego napar i kiedy ostygnie, stosować go w formie okładów na oparzone miejsce.

Zobacz także: Ten trik z TikToka na uzyskanie złocistej opalenizny to hit. Efekt cię zaskoczy

Domowe porady: inne sposoby na oparzenia skóry

W swoim domu z pewnością znajdziesz znacznie więcej środków, które skutecznie łagodzą podrażnienie skóry po opalaniu. Znaczną ulgę mogą przynieść również zimne okłady z jogurtu naturalnego lub kefiru. Warto wypróbować również właściwości ziemniaka. W tym celu wystarczy przyłożyć kilka jego plasterków do skóry, co pomoże zmniejszyć uczucie pieczenia. W przypadku silnego oparzenia należy skonsultować się jak najszybciej z lekarzem.

Zobacz także: Trwała i bezpieczna opalenizna przez cały rok? Poznaj sposoby na skórę muśniętą słońcem