Zamknij

Przesadziłeś z opalaniem? Ten domowy sposób na oparzenia słoneczne przyniesie ci szybkie ukojenie

27.06.2022 14:13

Jak złagodzić ból i zaczerwienienie skóry spowodowane nadmiernym opalaniem? Oto sprawdzony sposób, który dawniej stosowały nasze babcie.

Skóra po opalaniu
fot. Shutterstock

Piękna wakacyjna opalenizna to marzenie każdego plażowicza. Niestety zbyt długa ekspozycja na słońce oraz brak odpowiedniej ochrony w postaci balsamów czy kremów z filtrem mogą skończyć się poważnym oparzeniem skóry i przykrymi dolegliwościami. Jak poradzić sobie ze skutkami nadmiernego opalania? Wypróbuj ten domowy sposób.

 

Domowe porady: sprawdzony sposób na oparzenia słoneczne

Jedną z konsekwencji zbyt długiego przebywania na słońcu może być bolesne oparzenie skóry. Objawia się ono intensywnym bólem, zaczerwienieniem i uczuciem pieczenia. Z upływem czasu na ciele mogą pojawić się również pęcherze wypełnione płynem. W takim przypadku ważne jest to, aby jak najszybciej złagodzić podrażnienie skóry.

Aby przyspieszyć jej gojenie i zmniejszyć dolegliwości bólowe, możemy sięgnąć po rumianek. To zioło o licznych właściwościach zdrowotnych. Działa przeciwzapalnie oraz skutecznie regeneruje uszkodzony naskórek. Najlepiej przygotować z niego napar i kiedy ostygnie, stosować go w formie okładów na oparzone miejsce.

Zobacz także: Ten trik z TikToka na uzyskanie złocistej opalenizny to hit. Efekt cię zaskoczy

Domowe porady: inne sposoby na oparzenia skóry

W swoim domu z pewnością znajdziesz znacznie więcej środków, które skutecznie łagodzą podrażnienie skóry po opalaniu. Znaczną ulgę mogą przynieść również zimne okłady z jogurtu naturalnego lub kefiru. Warto wypróbować również właściwości ziemniaka. W tym celu wystarczy przyłożyć kilka jego plasterków do skóry, co pomoże zmniejszyć uczucie pieczenia. W przypadku silnego oparzenia należy skonsultować się jak najszybciej z lekarzem.

Zobacz także: Trwała i bezpieczna opalenizna przez cały rok? Poznaj sposoby na skórę muśniętą słońcem

loader