Zamknij

Prezent na Wielkanoc dla dziewczynki - co warto wybrać?

06.03.2021
Aktualizacja: 06.03.2021 23:53
Jaki prezent na Wielkanoc wręczyć dziewczynce?
fot. Shutterstock

Wręczanie dzieciom świątecznych upominków to miła tradycja. Czasem jednak niełatwo kupić coś, co je ucieszy. Nie wiesz, na jaki prezent na Wielkanoc dla dziewczynki się zdecydować? Mamy dla ciebie kilka inspiracji.

Choć Święta Wielkanocne nie kojarzą się z niespodziankami tak, jak Boże Narodzenie, każde dziecko ucieszy się z drobnego upominku od zajączka. Mogą to być słodycze, książki, zabawki lub akcesoria papiernicze. Wybór jest naprawdę duży. 

Zobacz także: Święta wielkanocne 2021 - kiedy, pogoda, życzenia

Jak wybrać prezent dla dziewczynki na Wielkanoc? 

Święta zbliżają się coraz większymi krokami. Oprócz porządków, dekorowania domu i przygotowania potraw, wiążą się one również z wręczaniem upominków. Zastanawiasz się, co kupić dziecku na Wielkanoc? Wybierz coś, co będzie się kojarzyło z tym świętem. To nie musi być duży i drogi prezent - wręcz przeciwnie, zazwyczaj na tę okazję kupuje się symboliczne drobiazgi. Świetnie, jeśli nawiązują one do wiosny oraz świąt. Doskonałym pomysłem będą więc wszelkie motywy kurczaczków, zajączków, baranków, pisanek, bazi czy kwiatów. Prezent na Wielkanoc dla dziewczynki może być kolorowy i radosny. Ważne jest również, aby dobrać go do wieku i zainteresowań obdarowywanej osoby. 

Zobacz także: Bajka wielkanocna - dla dzieci na Wielkanoc

Co kupić dziecku na Wielkanoc? 

Książki, kolorowanki, przybory plastyczne - ten rodzaj upominków sprawdza się niemal zawsze i przy każdej okazji. Różnorodność książek, jakie można kupić w księgarniach, sprawia, że będą one ciekawe dla dziewczynki w każdym wieku - zarówno tej, której bajki czytają rodzice, jak i tej, która doskonale radzi sobie z tym sama. Można również wybrać książki tematyczne, np. o wiośnie lub zwyczajach wielkanocnych. Dzieci lubiące malować z pewnością ucieszą się z kolorowanek, kredek, plasteliny, flamastrów czy kolorowych, świątecznych naklejek. 

Zobacz także: Zajączek wielkanocny - co symbolizuje i jaka jest jego historia?

Pluszak jako prezent na Wielkanoc dla dziewczynki 

Miękkie, puchate kurczaczki, króliczki czy owieczki to prezenty, które ucieszą każdą dziewczynkę. Pięknie wyglądają i są urocze, a na dodatek można się do nich przytulić, zabrać ze sobą do przedszkola, na wycieczkę szkolną czy kolonie.  

Zobacz także: Kiedy zajączek przynosi prezenty? Dlaczego to on je wręcza?

Słodki prezent dla dziewczynki na Wielkanoc 

Słodycze to również dobry upominek, warto się jednak wcześniej upewnić, że opiekunowie obdarowywanego dziecka nie mają nic przeciwko. Niektóre dzieci nie jedzą cukru, inne mogą mieć alergię na mleko, kakao czy gluten. Jeśli jednak wiesz, że dziewczynka, której chcesz zrobić niespodziankę, nie znajduje się w ich gronie, możesz śmiało kupić jej trochę łakoci. W okresie przedświątecznym w supermarketach znajdziesz pięknie wyglądające czekoladowe pisanki i słodkie figurki króliczków, kurczaczków czy baranków. W Wielką Sobotę można je włożyć do koszyczka, a później potraktować jako deser. Warte uwagi są również ozdobne, świąteczne tabliczki czekolady, bombonierki czy gotowe zestawy upominkowe.  

Zobacz także: Prezent na Wielkanoc dla dzieci - co warto wybrać?

Potrzeby i zainteresowania dziecka, a prezent 

Prezent dla dziewczynki nie musi być wcale różowy i przypisany stereotypowo do płci. Warto pamiętać, że dziewczynki także mogą interesować się grami, zabawami na świeżym powietrzu, sportem czy łamigłówkami. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zainteresowania dziecka i dobrać prezent pod tym właśnie kątem, jednocześnie unikając schematów.

Zobacz także: Koszyczek wielkanocny - dekoracja, która wszystkich zachwyci

Kiedy wręczyć prezent na Wielkanoc dla dziewczynki? 

Najczęściej upominki wręcza się dzieciom rano, tuż po świątecznym śniadaniu. Często wiąże się to z zabawą w szukanie czekoladowych jajek. Równie dobrze można to jednak zrobić np. w sobotę. 

Zobacz także: Gry wielkanocne - jak zorganizować udaną zabawę?