Zamknij

Poznaj szybki trik na zacinający się zamek w walizce. Tym sposobem naprawisz go szybko

22.07.2022 14:22
Walizka podróżna
fot. Shutterstock

Co zrobić, gdy twoja walizka nie chce się zamknąć? Zepsuty zamek możesz naprawić szybko tym prostym sposobem.

Szykujesz się do podróży, wszystko masz już niemal dopięte na ostatni guzik i oto twoja walizka nagle odmawia ci posłuszeństwa... Taka sytuacja pewnie zdarzyła ci się nieraz podczas przygotowań do urlopu. Zacinający się zamek w walizce to jednak problem, z którym łatwo możemy sobie poradzić. Sprawdź, jak szybko go naprawić i tym samym uratować swoje wymarzone wakacje.

Domowe sposoby: jak szybko naprawić zamek w walizce?

Pakowanie rzeczy na podróż to jedna z tych mniej lubianych czynności podczas organizacji letniego wypoczynku - szczególnie wtedy, jeżeli po drodze przydarzają nam się różne nieprzewidziane sytuacje. Jeżeli twój bagaż nie chce się zamknąć przez zacinający się zamek, nie musisz od razu panikować. Nie zawsze oznacza to, że czas zakupić nowszy model.

Zanim wyruszysz na gorączkowe poszukiwania nowej walizki, sięgnij po ten sprawdzony sposób, dzięki któremu uszkodzony suwak znów zacznie działać, jak należy. Potrzebne ci będzie do tego zwykłe mydło w kostce. Wystarczy natrzeć nim lekko cały zamek. W razie potrzeby można zrobić to kilkakrotnie. Od tej pory powinien już działać bez zarzutu.

Zobacz także: Jak spakować sukienkę do walizki? Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca 

Domowe porady: inne sposoby na zacinający się zamek w walizce

Jest wiele więcej trików, dzięki którym szybko naprawisz zepsuty zamek błyskawiczny w walizce podróżnej. Poza mydłem możesz wypróbować też zwykłą świecę. Pod wpływem wosku zamek nie będzie się już tak zacinał. Inną metodą jest również zastosowanie oliwy z oliwek. Wystarczy nanieść ją na wacik kosmetyczny i delikatnie posmarować nią wszystkie ząbki. Trzeba być przy tym jednak bardzo ostrożnym, aby przypadkowo nie zabrudzić walizki.

Zobacz także: Jak złożyć ręczniki, aby zabierały mniej miejsca w walizce? Podpowiadamy