Zamknij

Poznaj nietypowe zastosowanie papieru do pieczenia. Wiele osób nie ma o nim pojęcia

21.06.2022 14:44

Jak wykorzystać papier do pieczenia w nietypowy sposób? Okazuje się, że może ci się przydać również podczas sprzątania.

Papier do pieczenia
fot. Shutterstock

Papier do pieczenia jest niezastąpiony w każdej kuchni. Dzięki niemu nasze wypieki nie przywierają do blachy i zachowują swój apetyczny wygląd. Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, ale taki papier z powodzeniem możemy wykorzystać również w domowych porządkach. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Domowe porady: nietypowe zastosowanie papieru do pieczenia

Sprzątając mieszkanie, chętnie sięgamy po różne domowe sposoby, które mogą ułatwić nam to zadanie. Okazuje się bowiem, że pewne produkty, których zupełnie byśmy o to nie podejrzewali, mogą zastąpić nam profesjonalne środki czyszczące. Tak jest z papierem do pieczenia, który warto wykorzystać do nabłyszczania baterii łazienkowej.

Wystarczy delikatnie przetrzeć nim kran, aby pozbyć się z niego różnych zabrudzeń. Śliska, woskowana powłoka papieru sprawi, że powierzchnia baterii będzie idealnie czysta i błyszcząca. Ten łatwy sposób z pewnością wpisze się na listę twoich ulubionych domowych trików.

Zobacz także: Jak umyć lustro bez smug? Oto sprawdzony trik 

Domowe porady: inne domowe środki czyszczące

Do czyszczenia baterii łazienkowej możemy wykorzystać również inne sposoby. Skutecznym środkiem jest także ocet. Wystarczy rozrobić go z wodą, nalać odrobinę tego płynu na ścierkę i następnie owinąć nią kran. Po upływie kilkunastu minut będzie wyglądała jak nowa. Do walki z kamieniem i innym osadem możemy sięgnąć również po kwasek cytrynowy.

Zobacz także: Jak wykorzystać pastę do zębów podczas sprzątania łazienki? Podpowiadamy

loader