Zamknij

Postaw tę roślinę w sypialni. Doskonale nawilży powietrze

03.08.2022 11:46
Rośliny w sypialni
fot. Shutterstock

Doskwiera ci suche powietrze w sypialni? Dzięki tej roślinie skutecznie uporasz się z tym problemem.

Suche powietrze w mieszkaniu to problem, z którym borykamy się nie tylko latem. Jest ono uciążliwe szczególnie dla alergików. Może bowiem powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości - w tym kaszel, łzawienie oczu, a nawet osłabienie kondycji skóry i włosów. Niesprzyjający klimat w domu często też wpływa negatywnie na sen. Aby temu zapobiec, warto umieścić w sypialni pewien kwiat, który znakomicie nawilża powietrze. O czym mowa?

Domowe porady: jak nawilżyć powietrze w sypialni?

Zbyt suchy klimat panujący w sypialni może powodować problemy ze snem. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po naturalne nawilżacze powietrza. Jednym z nich jest aloes o licznych właściwościach zdrowotnych.

Ta łatwa w utrzymaniu roślina nie tylko pomaga nawilżyć powietrze, ale też doskonale oczyszcza je z nadmiaru toksyn. Aby jak najlepiej pełniła swoją funkcję, warto umieścić ją na parapecie, gdzie będzie miała odpowiedni dostęp do światła słonecznego.

Zobacz także: Najmodniejsze kwiaty doniczkowe - jakie wybrać do domu? 

Domowe porady: inne sposoby na zbyt suche powietrze w mieszkaniu

Podczas upalnych dni należy zadbać o właściwą wilgotność powietrza w sypialni. Możesz to zrobić również innymi sposobami. Przede wszystkim pamiętaj o regularnym wietrzeniu tego pomieszczenia. Okna najlepiej otwierać z samego rana lub tuż przed snem, kiedy temperatura na dworze jest znacznie niższa niż w południe.

Dobrym pomysłem jest także rozwieszenie wilgotnych ręczników na grzejniku lub suszarce. Od czasu do czasu warto również delikatnie spryskać zimną wodą firanki oraz pościel.

Zobacz także: W jaki sposób podlewać kwiaty, gdy jesteś na urlopie? Jest na to sprawdzony sposób