Zamknij

Postaw tę roślinę na tarasie. Skutecznie odstraszy muchy

04.07.2022 13:04
Muchy
fot. Shutterstock

Wszędobylskie muchy dają ci się we znaki podczas letniego wypoczynku? Dzięki tej roślinie łatwo przegonisz je z tarasu.

Muchy to prawdziwe utrapienie podczas letnich dni. Owady te z łatwością wpadają do naszych domów oraz okupują tarasy i balkony, uniemożliwiając nam spokojny relaks. Jeżeli stosowane przez ciebie metody na te owady jak dotąd nie przyniosły rezultatu, możesz wypróbować ten domowy sposób. Chodzi o roślinę, dzięki której muchy będą omijać twój taras szerokim łukiem.

Domowe sposoby: jak się pozbyć much z tarasu?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rośliny mogą nie tylko doskonale podkreślić wystrój wnętrza, ale też mają wiele innych właściwości, które warto wykorzystać w domu. Niektóre z gatunków działają np. odstraszająco na owady. Doskonałym przykładem jest wawrzyn szlachetny nazywany również drzewkiem laurowym. Wydzielany przez niego zapach działa drażniąco na muchy.

Jest to roślina dość łatwa w pielęgnacji, która lubi ciepłe i słoneczne miejsca. Warto więc postawić ją na balkonie lub tarasie, pamiętając o regularnym podlewaniu jej. Możesz być pewny, że zapach drzewka laurowego skutecznie zniechęci muchy do zakłócania twojego odpoczynku.

Zobacz także: Ekspert wyjawia całą prawdę o siadaniu much na jedzeniu. Aż przechodzi apetyt

Domowe porady: inne sposoby na muchy

Latem muchy potrafią być niezwykle uciążliwe. Poza tym roznoszą wiele drobnoustrojów niebezpiecznych dla zdrowia, dlatego nie są zbyt mile widziane w naszych mieszkaniach. W walce z muchami przydatne mogą okazać się różne domowe sposoby.

Skutecznym naturalnym środkiem na te owady jest ocet jabłkowy. Insekty te nie lubią też zapachu lawendy. Umieszczając te produkty blisko okna, z łatwością zapobiegniemy wpadaniu much do domu.

Zobacz także: Mszyce zaatakowały twoje rośliny? Sprawdź, jak możesz się ich pozbyć