Zamknij

Poplamiłeś ubranie na grillu? Sprawdź, jak łatwo pozbyć się tłustych plam

27.07.2022 15:44
Plama na koszulce
fot. Shutterstock

Zauważyłeś na swojej bluzce lub spodniach tłustą plamę? Sprawdź, jak szybko się jej pozbyć domowym sposobem.

Pewnie nieraz w czasie grillowania zdarzyło ci się poplamić ubranie. Najtrudniejsze do usunięcia są szczególnie plamy z tłuszczu. Jeżeli tylko zauważysz takie zabrudzenie na swojej bluzce czy spodniach, najlepiej reagować od razu. Kiedy tkanina wchłonie tłuszcz, znacznie trudniej będzie bowiem ją wyprać. Aby szybko uporać się z takim problemem, możesz wypróbować ten prosty sposób, który niegdyś był chętnie stosowany przez nasze babcie. O czym mowa?

Domowe porady: jak usunąć plamy z tłuszczu na ubraniach?

Do wyczyszczenia plam z tłuszczu warto wykorzystać mąkę ziemniaczaną. Dla wielu osób ten trik może wydać się zaskakujący, bowiem produkt ten najczęściej bywa stosowany głównie w kuchni. Okazuje się jednak, że możliwości jego wykorzystania jest znacznie więcej i pewnością nie zaszkodzi sięgnąć po niego również do wywabiania trudnych plam.

Aby szybko pozbyć się zabrudzenia, należy nałożyć odrobinę mąki ziemniaczanej na plamę, a następnie wcierać ją w materiał. Trzeba to robić delikatnie, aby nie uszkodzić tkaniny. Dla lepszego efektu możemy odczekać kilka minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie wyprać ubranie.

Zobacz także: Plamy z długopisu - jak je skutecznie usunąć?

Domowe porady: inne sposoby na tłuste plamy

Do wywabiania tłustych plam możemy wykorzystać również inne produkty. Skutecznym środkiem jest także ocet. Wcześniej należy rozrobić go z wodą. W takim przypadku warto sięgnąć też po płyn do mycia naczyń. Wystarczy nanieść go na ścierkę i delikatnie wytrzeć ubranie. Trzeba zrobić to jak najszybciej, aby tłuszcz nie zdążył się jeszcze wchłonąć.

Zobacz także: Poplamiłeś spodnie ziemią? Sprawdź, jak łatwo usunąć zabrudzenia