Zamknij

Podpowiadamy jak zrobić piasek kinetyczny. To dziecinnie proste!

15.04.2020 15:49
dzieci piasek
fot. Shutterstock

Wykonanie piasku kinetycznego jest bardzo proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Sprawdźcie, jak zrobić piasek w domowych warunkach.

Piasek kinetyczny w całości składa się ze zwykłego piasku. Jednak prócz tego ma w swoim składzie specjalny polimer, który nadaje mu wyjątkową konsystencję. Swoją konsystencją przypomina trochę plastelinę.

Jednak piasek kinetyczny jest sypki. Wiele sklepów ma w swojej ofercie tego typu zabawkę, jednak piasek kinetyczny można zrobić samemu w domu. Sprawdźcie jak przygotować piasek kinetyczny!

Dzieci bardzo chętnie bawią się w piaskownicach, jeśli jednak nie możemy im na to pozwolić, można wykonać małą piaskownicę w domu. Do tego będzie potrzebny nam piasek kinetyczny, który również zrobimy samodzielnie w domu.

Piasek kinetyczny to bardzo przyjemna zabawka edukacyjna dla najmłodszych oraz świetny sposób do pobudzenia wyobraźni małego dziecka. Kiedy dziecko zacznie tworzyć nowe formy, z pewnością zacznie ćwiczyć kreatywność, a także motorykę. Piasek kinetyczny ma podobne zalety do ciastoliny lub plasteliny, jednak to zupełna nowość. Zabawa piaskiem kinetycznym jest bardzo przyjemna, ponieważ piasek można w bardzo łatwy sposób modelować. Dodatkowo w jego składzie znajdują się składniki nietoksyczne, co sprawia, że jest bezpieczny dla dzieci.

Jak zrobić piasek kinetyczny? - krok po kroku

Wykonanie piasku kinetycznego nie zajmie nam więcej niż 5 minut, wystarczy tylko kilka odpowiednich składników.

Składniki:

  • 1 szklanka piasku,
  • 0,5 łyżki skrobi kukurydzianej,
  • 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń,
  • odrobina wody.

Przygotowanie:

Piasek wymieszać ze skrobią, płynem oraz wodą. Jeśli piasek jest zbyt suchy można dodać więcej wody.

Zrobisz piasek kinetyczny?

Zobacz także: Nudzisz się w domu? Zagraj w tysiąca. To bardzo prosta gra karciana!