Zamknij

Podłóż komuś świnię i zapamiętaj inne takie zagrywki

05.04.2016 21:05
Zagrywki
fot. materiały prasowe

Jeżeli szukacie alternatywy dla grania na konsoli lub komputerze, zobaczcie pięknie ilustrowane gry planszowe. Made in Poland! 

Gry mające na celu ćwiczenie naszej pamięci są dobre nie tylko dla dzieci. Jeżeli chcecie się zrelaksować, a przy okazji obejrzeć piękne ilustracje - zobaczcie propozycję kolektywu polskich graficzek. 

"Zagrywki" są kolekcją gier, które zaprojektowały Magda Stadnik i Kasia Walentynowicz. Pierwsze dwie propozycje, czyli "Ptaki - gatunki objęte ochroną w Polsce" i "Dzika Zgraja - gatunki zwierząt o najpiękniejszych nazwach", opierają się na zasadach klasycznej gry typu memory. Spośród wielu takich gier, wyróżniają się pięknymi ilustracjami, które są małymi dziełami sztuki. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy parę pustych kart, na których sami możemy narysować ulubione zwierzę. 

- Tworzymy gry będące skromną i lokalną alternatywą dla konsol i komputerów. Przyświeca nam misja tworzenia gier starannie zaprojektowanych, samodzielnie zilustrowanych oraz tematycznie zaangażowanych - tłumaczą autorki. - Gry powstały z chęci przybliżenia gatunków znajdujących się w Polsce pod ścisłą ochroną. Niektóre z zaprezentowanych zwierząt są w Polsce stałymi bywalcami, inne zaglądają tu tylko przelotem, ale każdemu z nich należy się równa troska. 

Oferta "Zagrywek" lada moment się powiększy o kolejne dwie pozycje. "Ptaki" i "Dzika Zgraja" są dostępne w wybranych sklepach stacjonarnych i w firmowym sklepie internetowym. Cena jednej gry to 59 zł. 

Zagrywki
fot. materiały prasowe
Zagrywki
fot. materiały prasowe