Zamknij

Pobrudziłeś ubranie olejkiem do opalania? Sprawdź, jak pozbyć się plamy

02.08.2022 14:06

Jak szybko pozbyć się plamy po olejku do opalania? Ten trik sprawi, że będzie to znacznie łatwiejsze.

Opalanie
fot. Shutterstock

Piękna wakacyjna pogoda zachęca nas do plażowania. Podczas wylegiwania się na słońcu trzeba pamiętać o stosowaniu różnych balsamów i olejków z filtrem, które doskonale chronią skórę, a jednocześnie pomagają zachować piękną, złocistą opaleniznę. Podczas letniego wypoczynku pewnie nieraz zdarzyło ci się pobrudzić swój strój kąpielowy czy inne ubranie właśnie takim produktem. Zapewne przekonałeś się też, że wywabianie takich plam wcale nie należy do łatwych zadań. W tym przypadku pomocny może okazać się ten domowy sposób.

Domowe porady: jak usunąć plamę z olejku do opalania?

Jeżeli zdarzyło ci się poplamić swój ulubiony t-shirt czy spodenki olejkiem do opalania, postaraj się zareagować jak najszybciej. Takie zabrudzenia najlepiej usuwać od razu, kiedy są jeszcze świeże. Do wywabienia takiej plamy może ci się przydać produkt, który z pewnością masz w swojej kuchennej szafce.

Mowa o zwykłej soli, która ma znakomite właściwości czyszczące. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że doskonale sprawdza się ona jako środek piorący. W pierwszej kolejności należy tym produktem posypać plamę, a następnie delikatnie wetrzeć go w tkaninę. Trzeba to robić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić materiału. Na koniec ubranie należy wyprać w pralce.

Zobacz także: Przesadziłeś z opalaniem? Ten domowy sposób na oparzenia słoneczne przyniesie ci szybkie ukojenie

Domowe porady: jak przechowywać kosmetyki do opalania?

Aby kremy czy olejki do opalania jak najlepiej spełniały swoją funkcję, powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Należy trzymać je w suchym i chłodnym miejscu z dala od promieni słonecznych. Warto zwrócić na to uwagę także podczas pobytu na plaży. Takich kosmetyków nie należy zostawiać na leżaku czy macie, gdzie będą wstawione na słońce. Najlepiej schować je w cień lub umieścić w torbie termicznej.

Zobacz także: Schodząca skóra po opalaniu. 6 najgorszych błędów, które popełniamy

loader