Zamknij

Oto zaskakujące zastosowanie gąbki do naczyń. Wypróbuj je w domu

30.09.2022 15:15

Gąbka do naczyń wyczyści na błysk wszystkie talerze czy garnki. A jak wykorzystać ją w nietypowy sposób? Koniecznie wypróbuj ten trik w swoim domu.

Gąbka kuchenna
fot. Shutterstock

Zmywaki kuchenne mogą się przydać nie tylko do mycia naczyń. Często po nie sięgamy, gdy chcemy wyczyścić blaty, piekarnik czy lodówkę. Ale jej zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do utrzymania porządku w kuchni. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przedmiot ten z powodzeniem możemy wykorzystać również do pielęgnacji roślin doniczkowych.

Domowe porady: oto nietypowe zastosowanie gąbki do naczyń

Pewnie nieraz podczas podlewania kwiatów zdarzyło ci się wlać do doniczki zbyt dużą ilość wody. Jest to problematyczne przede wszystkim w przypadku gatunków, które źle reagują na zbyt wilgotne podłoże. W tej sytuacji warto wypróbować ten prosty trik z wykorzystaniem gąbki do naczyń.

Wystarczy przed posadzeniem rośliny umieścić na dnie doniczki kuchenny zmywak. Z łatwością pochłonie on nadmiar wilgoci i tym samym zapewni roślinie odpowiednie warunki do rozwoju. 

Zobacz także: Gąbka do naczyń to siedlisko bakterii. Sprawdź, jak ją odświeżyć domowym sposobem

Domowe porady: inne zastosowanie gąbki kuchennej

Gąbka kuchenna może sprawdzić się również jako znakomity pochłaniacz wilgoci w lodówce. Warto ułożyć ją tuż obok warzyw oraz owoców. To sprawi, że produkty te dłużej zachowają swoją świeżość. Poza tym zmywak do naczyń jest również przydatny do usuwania delikatnych zmechaceń na szalikach czy swetrach. 

Zobacz także: 1 gąbka = 82 miliardy bakterii. Wreszcie wiemy, jak często je zmieniać!

loader