Zamknij

Oto szybki trik z TikToka na wygładzenie ubrania bez pomocy żelazka. Przyda ci się podczas wakacji

20.06.2022 11:19

Jak łatwo wyprasować bluzkę czy sukienkę bez konieczności sięgania po żelazko? Oto przydatny sposób z TikToka.

Ubrania w walizce
fot. Shutterstock

Prasowanie ubrań bez wątpienia nie należy do ulubionych domowych czynności - tym bardziej kiedy jesteśmy właśnie na urlopie i jedyne, o czym marzymy to odpoczynek od codziennych obowiązków. W takiej sytuacji warto wypróbować ten trik jednej z tiktokerek, dzięki któremu szybko pozbędziesz się widocznych zagnieceń. W dodatku nie potrzebujesz do tego żelazka ani deski do prasowania.

Triki z TikToka: jak szybko wyprasować ubrania bez żelazka?

Podczas różnych wakacyjnych aktywności nasze ubrania łatwo ulegają zagnieceniu. Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje letnie stylizacje prezentowały się idealnie, możesz sięgnąć po ten trik z TikToka. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób wyprasujesz swoje koszulki czy spódnice bez konieczności stosowania żelazka.

Wszystko, czego potrzebujesz to suszarka do włosów. Wystarczy nakierować ją na swoje ubranie, a następnie wysuszyć je przez chwilę w taki sposób, jak robimy to zazwyczaj z fryzurą. Ten trik sprawi, że wszystkie zagniecenia będą mniej widoczne. Możesz wykorzystać go podczas urlopu, jak również na co dzień np. gdy spieszysz się do pracy lub na różne spotkania.

Zobacz także: Jak szybciej i dokładniej wyprasować ubrania? Znamy prosty trik!

Domowe porady: jak łatwiej wyprasować ubrania?

Prasowanie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli wcześniej zwilżymy ubrania wodą. Najlepiej przelać ją do butelki z atomizerem, a następnie spryskać całą tkaninę. Aby ubranie miało piękny aromat, możemy dodać do wody również olejek o zapachu lawendy lub drzewa herbacianego, który działa dodatkowo antyseptycznie.

Zobacz także: Jak uratować ubrania przypalone żelazkiem? Wypróbuj sprawdzone metody

loader