Zamknij

Oto sprawdzony sposób na ćmy. Wypróbuj go w swoim domu

Weronika Misiuk
01.08.2022 14:10
Ćma
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby ćmy nie wlatywały tak łatwo do domu? Sięgnij po ten prosty trik.

W letnie wieczory często otwieramy okna i drzwi balkonowe, aby nieco schłodzić mieszkanie i zaczerpnąć świeżego powietrza. Niesforne ćmy traktują to niemal jak zaproszenie i chętnie wlatują do naszych domów szczególnie przy włączonym świetle. Pozbycie się takich nieproszonych gości wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto wypróbować ten domowy sposób. O czym mowa?

Domowe porady: sprawdzony sposób na ćmy

Ćmy są aktywne przede wszystkim nocą. Wabikiem są dla nich m.in. światło żarówki oraz intensywny blask świec. Co prawda te nocne motyle nie stanowią dla nas większego zagrożenia w porównaniu np. z komarami czy meszkami, ale jednak ich obecność w mieszkaniu nie jest mile widziana. Aby w przyszłości omijały twój dom szerokim łukiem, możesz wypróbować ten łatwy trik.

Owady te nie lubią mocnych, wyrazistych zapachów. Szczególnie odstrasza je aromat lawendy. Warto zatem umieścić taką roślinę na parapecie lub przy drzwiach wejściowych albo balkonowych. Dzięki niej już nic nie zakłóci twojego wypoczynku w ciepłe letnie wieczory.

Zobacz także: Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten łatwy sposób

Domowe porady: inne sposoby na ćmy

Aby ograniczyć wlatywanie ciem do domu, możesz sięgnąć także po inne triki. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w specjalne moskitiery. Najlepiej zamontować je zarówno na oknach, jak i drzwiach. Ochronę mogą zapewnić ci również olejki zapachowe. Wystarczy rozrobić je z wodą, a następnie spryskać nimi okienne ramy i firanki. Na parapetach możesz ustawić także świece o zapachu drzewa cedrowego, które również skutecznie odstraszą te owady.

Zobacz także: Oto domowy sposób na meszki. Jest tani i skuteczny