Zamknij

Oto skuteczny środek na plamy z potu. Dzięki niemu twoje koszulki znów będą jak nowe

28.06.2022 14:51
Pranie koszuli
fot. Shutterstock

Jak szybko pozbyć się plam z potu na ubraniach? Ten domowy środek potrafi zdziałać cuda.

Pewnie nieraz zdarzyło ci się wyciągnąć z pralki ubranie, na którym nadal były widoczne plamy z potu. Takie zabrudzenia są niestety trudne do usunięcia i samo pranie może być w tym przypadku niewystarczające. W tej sytuacji pomocny może okazać się ten trik na wywabianie plam z użyciem domowego środka.

Domowe porady: jak łatwo pozbyć się plam z potu?

Nieestetyczne plamy z potu na koszulach czy bluzkach można łatwo usunąć przy pomocy tego kuchennego produktu. Działa on niczym profesjonalny odplamiacz, dzięki któremu z łatwością możesz przywrócić swoim ubraniom ich dawny wygląd. Mowa o kwasku cytrynowym o doskonałych właściwościach czyszczących.

Najlepiej wsypać dwie łyżeczki tego produktu do miski z wodą, a następnie zanurzyć w niej ubranie. Możesz także nałożyć kwasek bezpośrednio na plamę. Na koniec ubranie należy umieścić w pralce i wybrać odpowiedni program jak podczas zwykłego prania.

Zobacz także: Plamy z długopisu - jak je skutecznie usunąć?

Domowe porady: inne środki na plamy z potu

Do usuwania plam z potu możesz również wykorzystać właściwości sody oczyszczonej. Sprawdza się ona szczególnie w przypadku żółtych śladów na białych koszulach i topach. Wcześniej warto dokładnie wymieszać ją z wodą. Innym skutecznym środkiem jest również ocet. Najlepiej kilka kropel tego produktu nanieść na poplamione miejsce i odczekać kilkanaście minut. Następnie ubranie należy dokładnie wyprać.

Zobacz także: Chcesz usunąć plamy z ziemi na ubraniach? Wypróbuj najlepsze babcine metody