Zamknij

Oto prosty trik na ładny zapach w torbie podróżnej. Jest niezastąpiony podczas wyjazdów

26.07.2022 15:47
Torba podróżna
fot. Shutterstock

Jak szybko odświeżyć wnętrze torby podróżnej? Ten sposób sprawi, że zawsze będzie unosił się z niej przyjemny zapach.

Lato to idealny czas na wypoczynek. Podczas gdy jedni wolą relaksować się na piaszczystej plaży, inni wybierają bardziej aktywne formy wypoczynku np. wycieczkę i zwiedzanie różnych atrakcji. Podczas wakacyjnego wyjazdu z pewnością przyda ci się torba podróżna, w której możesz pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Jeżeli dotychczas zalegała gdzieś na dnie garderoby, warto ją szybko odświeżyć tym domowym sposobem.

Domowe porady: sposób na ładny zapach w torbie podróżnej

Torba podróżna jest niezwykle przydatna podczas wakacji. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku krótszych, weekendowych tripów. Jeżeli zależy ci na tym, aby unosiła się z niej przyjemna woń, możesz sięgnąć po ten prosty, ale skuteczny trik z wykorzystaniem produktu, który na pewno masz w swoim domu.

Wszystko, czego potrzebujesz to kostka ulubionego, aromatycznego mydła. Najlepiej wybrać to o zapachu delikatnej lawendy albo orzeźwiających cytrusów. Następnie wystarczy włożyć je do bawełnianego woreczka i umieścić w torbie podróżnej na kilka godzin. Efekt przerośnie twoje oczekiwania.

Zobacz także: Jak wyczyścić dywaniki samochodowe? Ten trik przyda ci się przed wakacyjną podróżą 

Domowe porady: inne sposoby na ładny zapach z torby podróżnej

Jeżeli z twojej torby podróżnej unosi się nieprzyjemna woń, możesz sięgnąć także po inne domowe sposoby. Doskonałym naturalnym pochłaniaczem brzydkich zapachów jest soda oczyszczona. Zamiast niej możesz zastosować też lawendę lub zieloną herbatę. Ponadto dobrym pomysłem jest włożenie do torebki na całą noc ziaren ryżu, które również znakomicie chłoną wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Zobacz także: Jak szybko odświeżyć wnętrze butów domowym sposobem? Podpowiadamy