Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie prostownicy do włosów. Będziesz nim zaskoczony

01.07.2022 15:29
Prostownica do włosów
fot. Shutterstock

Do czego jeszcze warto wykorzystać prostownicę do włosów? Ten trik z TikToka jest zdumiewający.

TikTok to prawdziwa kopalnia różnych domowych porad. Szczególnie dużą popularnością w serwisie cieszą się filmy, które ukazują nietypowe zastosowanie różnych przedmiotów codziennego użytku podczas domowych porządków. Jeżeli chętnie sięgasz po tego typu triki, z pewnością zainteresuje cię to nagranie jednej z tiktokerek. Pokazuje ona, do czego jeszcze może nam się przydać prostownica do włosów. Jeżeli myślałeś, że tylko do stworzenia idealnej fryzury, to jesteś w błędzie.

Triki z TikToka: do czego wykorzystać prostownicę do włosów?

Prostownica do włosów to urządzenie niezwykle przydatne do stylizacji fryzur. Dzięki niemu możemy nie tylko wygładzić włosy, ale też zrobić z nich delikatne fale. Ta tiktokerka udowadnia jednak, że możliwości zastosowania prostownicy są znacznie szersze, niż nam się wydaje.

Okazuje się, że to urządzenie może być również przydatne do prasowania. Jeżeli nie masz pod ręką żelazka, a chcesz szybko wygładzić ubrania, możesz zastosować właśnie prostownicę. Dzięki temu szybko pozbędziesz się widocznych zagnieceń na sukienkach czy bluzkach.

Zobacz także:  Jak szybciej i dokładniej wyprasować ubrania? Znamy prosty trik!

Domowe porady: inne sposoby na prasowanie ubrań bez żelazka

Istnieje wiele więcej sprawdzonych trików, dzięki którym możesz szybko wyprasować ubranie bez konieczności sięgania po żelazko. W tym celu warto przygotować specjalną mgiełkę na bazie octu i wody, a następnie spryskać nią powierzchnię ubrania.

Dobrym pomysłem jest także zastosowanie suszarki do włosów. Wystarczy skierować ją na tkaninę, a zagniecenia przestaną być aż tak widoczne. Ten sposób sprawdza się szczególnie w przypadku delikatnych materiałów.

Zobacz także: 3 częste błędy, które popełniasz przy prasowaniu. Sprawdź, na co uważać