Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie kostek lodu. Mogą się przydać nie tylko do drinków

24.08.2022 14:43

Do czego można wykorzystać kostki lodu? To z pewnością będzie dla ciebie sporym zaskoczeniem.

Kostki lodu
fot. Shutterstock

Kostki lodu są niezastąpione w każdej kuchni. Doskonale sprawdzają się jako dodatek do lemoniady, koktajli czy innych orzeźwiających napojów. Niektórzy stosują je też w celach kosmetycznych np. do likwidowania worków pod oczami. Okazuje się, że mają one również inne zastosowanie. Sprawdź, do czego jeszcze mogą ci się przydać.

Domowe porady: nietypowe zastosowanie kostek lodu

Kostki lodu mają nie tylko kulinarne zastosowanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że produkty te można wykorzystać również do usuwania odkształceń na dywanie spowodowanych np. przestawianiem mebli.

Aby szybko pozbyć się zagniecenia, wystarczy położyć w tym miejscu kilka kostek lodu. Kiedy stopnieją, należy przetrzeć powierzchnię dywanu suchą gąbką lub ścierką. Tym sposobem łatwo i szybko pozbędziemy się nieestetycznych śladów.

Zobacz także: Problemy urodowe trzeba brać na zimno. Lód jest naprawdę skuteczny

Porady kulinarne: jak zrobić kostki lodu?

Przygotowanie kostek lodu jest banalne. Jedyne, co musisz zrobić to zaopatrzyć się w specjalne pojemniki lub woreczki na lód. Następnie należy wypełnić je wodą i włożyć do zamrażarki.

Jeżeli chcesz, aby wyglądały nietuzinkowo, możesz przygotować je na bazie różnych kolorowych soków. Poza tym warto umieścić w nich świeże owoce np. jagody lub maliny.

Zobacz także: Ten lodowy trik pomoże ci zwalczyć trądzik. Efekty będą widoczne natychmiast

loader